&noscript=1 />

Jak dobrać kolor dywanu do salonu? Doradzamy! 

Jak dobrać kolor dywanu do salonu? Doradzamy! 
Stolik kawowy Clar Stolik kawowy Clar

Stolik kawowy Clar

1015.00 zł
Dywan do salonu Blodwen Grey 160x220cm Dywan do salonu Blodwen Grey 160x220cm

Dywan do salonu Blodwen Grey 160x220cm

639.00 zł
Narożnik z funkcją spania Foble Narożnik z funkcją spania Foble

Narożnik z funkcją spania Foble

4485.00 zł

Trudno wyobrazić sobie wnętrze bez dywanu. I słusznie! W końcu dodatki te pełnią w naszym mieszkaniu szereg ważnych funkcji, a przy tym pięknie wyglądają. Z tego właśnie powodu szczególną uwagę należy zwrócić na ich nienaganną prezencję. Jak upewnić się, że kolor dywanu pasuje do Twojego wnętrza? Poznaj zasady doboru koloru dywanu w naszym poradniku! 

Jak dobrać dywan? Najważniejsze zasady 

Pierwszą, a zarazem najważniejszą zasadą, którą należy się kierować, wybierając dywan, jest to, żeby dobierać go do gotowego już wnętrza. Inaczej bowiem wyglądają poszukiwania dodatku pasującego do szarej kanapy, a inaczej produktu, który współgrałby z ciemnymi panelami. 

Jeśli więc masz już pomalowane ściany, kupione meble i położoną podłogę, to wybierzmy teraz dywan. Pamiętaj przy tym o kilku dodatkowych zasadach: 

  • jasny dywan pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie. Z tego powodu znakomicie sprawdzi się w mniejszych wnętrzach, których mankamenty nienachalnie wyrówna. 

Dywan nowoczesny Verlice Beige 160x230cm

  • ciemny dywan optycznie pomniejsza wnętrze. Świetnie poradzi sobie zatem w większych przestrzeniach, które mogą sprawiać wrażenie przytłaczająco dużych. 
  • dobrym pomysłem jest sięgnięcie po dywan o kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy od ścian. W ten sposób uzyskasz harmonijnie prezentujące się wnętrze. Błękitne ściany pokochają więc granatowe dywany, białe ściany jasnoszare dywany, a beżowe ściany dobrze wypadną w połączeniu z brązowymi dywanami. 

Dywan do salonu Elsher Grey 120x180cm

Dywan do salonu Elsher Grey 120x180 cm w cenie 315 zł

  • dywan może ożywić całe wnętrze. W tym celu zdecyduj się na sięgnięcie po model w kolorze kontrastującym do pozostałych barw obecnych w aranżacji. Sprawdź na kole barw, jaki odcień leży naprzeciwko koloru Twojej ściany. Następnie właśnie taki dywan zaproś do swojej kompozycji. 
  • zrezygnuj z jasnych dywanów w przestrzeniach najczęściej użytkowanych. Będą one tam bowiem szczególnie narażone na zabrudzenia. Podaruj sobie więc biały dywan w przedpokoju - zamiast tego sięgnij po modele ciemniejsze. 
  • dywany dekoracyjne wybieraj kontrastujące z pozostałymi częściami wnętrza. Jeśli jednak zależy Ci głównie na walorach funkcjonalnych, a wzór dywanu schodzi na dalszy plan, to możesz wybrać produkt w kolorze podobnym do mebli oraz ścian.