&noscript=1 />

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Sprawdzone rozwiązania 

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Sprawdzone rozwiązania 
Panel tapicerowany Quadratta 60x30cm Panel tapicerowany Quadratta 60x30cm

Panel tapicerowany Quadratta 60x30cm

40.80 zł

Każdy rodzic dobrze zna ten moment: słodka dzidzia zaczyna przejawiać swój własny charakterek. Czas więc urządzić dla naszej pociechy jej własne cztery kąty, dzięki którym byłaby w stanie posiąść swój własny kawałek nieba. Jak się jednak za to zabrać, by pokój dziewczęcy spełnił marzenia Twojej młodej damy? ELTAP zna na to sposób - poznaj go i Ty! 

Podstawy aranżacji pokoju dla dziewczynki 

Dobrym pomysłem zawsze będzie rozpoczęcie procesu urządzania pokoiku od rozmowy z jego przyszłą lokatorką. Zastanów się zatem, co lubi Twoja mała pociecha, jakie są jej ulubione aktywności i jakie zabawki częściej przyciągają jej uwagę. 

Czy uwielbia zabawę lalkami oraz wszechobecny róż? W takim razie magiczny klimat w jej pokoiku uzyskasz poprzez zastosowanie wielobarwnych tapet, kolorowych frontów mebli, firanek z kokardkami i falbanami oraz kolorowych koszy na zabawki. 

Twoja młoda wojowniczka stroni od typowo dziewczęcych aktywności? W takim razie z pewnością furorę w jej oczach zrobi przytulny klimat w pokoju, zwierzęcy (pluszowi) towarzysze oraz nastrojowe lampki w nietypowych kształtach, które wspomogą ją w czasie walki z potworami. 

Panel tapicerowany Quadratta 50x20cm

Panel tapicerowany Quadratta 50x20 cm w tkaninie Monolith 76 (morski) - cena za sztukę: 27,40zł

Ty zaś bez wątpienia docenisz proste, funkcjonalne meble. Z ich pomocą wyczarujesz uniwersalną bazę pozwalającą na "dorastanie" pomieszczenia razem z Twoim szkrabem. Wykreowany za pomocą dodatków nastrój szybko będziesz bowiem w stanie zmienić, dostosowując całą kompozycję do zmieniającego się gustu córeczki. 

Projekt pokoju: kolory 

Podobnie sprawa wygląda w przypadku kolorów. Pamiętaj, że to nie rodzice będą spędzać w pomieszczeniu większość swojego czasu. Właśnie dlatego warto zrezygnować z narzucania dziewczynce określonej palety barw. Może się bowiem okazać, że nie lubi ona cukierkowego różu, jaki zwykle utożsamiamy z dziewczęcymi przestrzeniami. 

Oczywiście nie przesadzajmy również w drugą stronę: maluch nie będzie w stanie samodzielnie wybrać i określić wszystkiego, co powinno trafić do pokoju dziecięcego. Wystrój pokoju powinien zatem stanowić kompromis między Waszymi wspólnymi wizjami (w zależności od wieku dziecka - często z przewagą rodzicielskich inspiracji). 

Co więc zamiast wyrazistego różu? Możesz rozważyć pudrowe lub przybrudzone odcienie tego koloru. Oprócz nich warto zastanowić się nad neutralnymi barwami w postaci bieli, błękitów, zieleni czy pastelowego żółtego.  

Panel tapicerowany Quadratta 50x30cm

Dzięki nim przestrzeń stanie się lekka i przytulna, znakomicie wpisując się w trendy stylu skandynawskiego. Jednocześnie bez problemu przeżyje dalsze modyfikacje przy pomocy dostawianych i usuwanych dekoracji. 

Pomysł na pokój: meble 

Meble to jedna z tych kwestii, które praktycznie w całości muszą zostać wybrane przez rodziców. Jeśli więc stoisz teraz przed tym zadaniem, to dobrym pomysłem okaże się sięgnięcie po konstrukcje uniwersalne. W końcu nasze dziecko szybko rośnie, a ponadczasowy charakter mebli umożliwi im "dorastanie" razem z nim. Tobie zaś pozwoli na uniknięcie częstych (i dużych!) wydatków.