&noscript=1 />

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy do salonu?

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy do salonu?
Stolik kawowy Avorio, 60x60cm Stolik kawowy Avorio, 60x60cm

Stolik kawowy Avorio, 60x60cm

355.00 zł

Stolik kawowy jest ważnym elementem wystroju salonu - w końcu to on pozwala na wygodne podjęcie gości czy bezproblemowy relaks z filiżanką kawy. A nowoczesne stoliki kawowe to kwintesencja współczesnego stylu! Są nie tylko funkcjonalne, ale również dodają charakteru swojemu otoczeniu, skupiając na sobie spojrzenia odwiedzających Cię znajomych. Jeśli więc szukasz odpowiedniego stolika kawowego do swojego salonu, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

1. Zdefiniuj swój styl

Zanim rozpoczniesz poszukiwania, zastanów się nad stylem wystroju swojego salonu. Czy preferujesz minimalistyczne, skandynawskie czy industrialne wnętrza? Jakie kolory pojawiają się w pomieszczeniu? Co z dodatkami i ozdobami? Dokładne określenie stylu pomoże Ci w wyborze stolików kawowych, które będą współgrać z całą aranżacją.

stolik kawowy lanzzi

Stolik kawowy Lanzzi, 345 zł

2. Rozmiar i proporcje

Przemyśl, jak dużo miejsca masz do dyspozycji w salonie i na jak duży stolik kawowy możesz sobie pozwolić. Pamiętaj także o zachowaniu odpowiednich proporcji w stosunku do innych mebli w salonie - zbyt mały stolik w połączeniu z obszernymi meblami zginie, a zbyt duży postawiony obok wiotkich konstrukcji bez wątpienia je przytłoczy. Zwróć także uwagę na wysokość stolika w stosunku do wysokości kanapy, aby zapewnić domownikom wygodę użytkowania. 

3. Materiały i wykończenie

Nowoczesne stoliki kawowe często wykorzystują kombinację różnych materiałów, takich jak drewno, metal, szkło czy kamień. Wybierz materiał, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi i preferencjom. Upewnij się również, że wykończenie stolika jest trwałe i łatwe do czyszczenia.