&noscript=1 />

Narożnik z funkcją spania - mebel funkcjonalny i nowoczesny

Przytulny narożnik z funkcją spania to doskonałe miejsce na odpoczynek, sen, drzemkę  lub relaks. Specyficzna konstrukcja narożnika zapewnia dużo miejsca do siedzenia, także w mniejszych przestrzeniach. Nawet jeśli przestrzeń w domu jest ograniczona, każdy znajdzie dla siebie wygodne miejsce na tapicerowanym narożniku z funkcją spania od ELTAP. Mamy różne kolory, wzory i style, a także funkcje takie jak wysokoelastyczna pianka HR i wygodne podłokietniki oraz ruchome zagłówki. Narożniki pozwalają wygodnie spędzać czas wielu osobom, tworząc strefę towarzyską w Twoim pokoju. Mają też wyjątkowo wygodną zaletę w stosunku do zwykłych sof – siedzisko narożne! Idealne miejsce na przytulenie się przy gorącej herbacie i dobrą książką lub na odpoczynek przed ulubionym programem. Tak więc niezależnie od tego, czy zabawiasz sobotnich gości, czy odsypiasz w leniwą niedzielę, Twój rozkładany narożnik z funkcją spania będzie Cię wspierał.

Jak wybrać odpowiedni narożnik z funkcją spania?

Narożnik z funkcją spania to duży mebel, na którym prawdopodobnie spędzisz znaczną ilość czasu w domu. Wybór właściwego wymaga więc przemyślenia. Rozkładane narożniki z funkcją spania spełniają dwie, a czasem nawet trzy funkcje naraz – nigdy nie odpoczywają – jednocześnie pozwalając na Tobie lub twoim gościom! Dzięki wszechstronnemu narożnikowi z funkcją spania masz miejsce do odpoczynku i relaksu w dzień oraz wygodną, ​​zajmującą mało miejsca strefę do spania w nocy. Niektóre modele mają również wbudowany pojemnik na pościel, co czyni je niezwykle wydajnymi meblami.

Rozmiar i przestrzeń potrzebne do ustawienia narożnika z funkcją spania

Wybierając narożnik z funkcją spania, należy zastanowić się, jakiej wielkości sofa jest potrzebna i jaka będzie pasować do danego wnętrza. Potrzebujesz zmieścić dużą rodzinę lub grupę przyjaciół? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być średniej wielkości narożnik. Zmierz zarówno sofę, jak i funkcję spania. Pamiętaj, że mechanizm zamieniający narożnik w łóżko gościnne sprawia, że ​​zajmie on dodatkową przestrzeń. Rozkładany narożnik z funkcją spania wymaga wolnego miejsca przed sofą lub przed nią. Można także zostawić miejsce, które można łatwo uprzątnąć w razie potrzeby rozłożenia narożnika na noc. Przed zakupem narożnika ważne jest, aby upewnić się, że będzie pasował do Twojego domu. Najpierw zmierz przestrzeń, do której ma trafić narożnik, upewniając się, że zmieści się zarówno lewa, jak i prawa strona mebla do salonu. Przydatne może być również użycie taśmy maskującej i zaznaczenie obszaru, aby pomóc Ci go zwizualizować i przyzwyczaić się do nowego kształtu w przestrzeni. Jeśli brakuje Ci miejsca, przechowywanie zapasowej pościeli może być wyzwaniem. W takim przypadku rozkładana sofa ze wbudowanym schowkiem to świetne rozwiązanie.

Rodzaje narożników z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania są dostępne w różnych stylach, kształtach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj jest dla Ciebie odpowiedni.

Narożnik w kształcie litery L

Narożniki w kształcie litery L mają jedną krawędź krótszą od drugiej i są najpopularniejszymi rodzajami narożników.

Narożniki w kształcie litery U

Stylowe i nowoczesne narożniki w kształcie litery U zyskują na popularności, ponieważ wykorzystują przestrzeń do siedzenia, powiększają salon i pozwalają wygodniej korzystać z narożnika.

Narożniki symetryczne

Tam, gdzie narożnik w kształcie litery L ma jeden bok większy od drugiego, symetryczny narożnik zapewnia równomierną ilość miejsca po obu stronach i jest bardziej tradycyjnym stylem sofy. Tam, gdzie narożnik w kształcie litery L ma jeden bok większy od drugiego, symetryczny narożnik zapewnia równomierną ilość miejsca po obu stronach i jest bardziej tradycyjnym stylem sofy.

Narożnik z funkcją spania - lewy czy prawy? Jak wybrać?

Często pojawia się wiele zamieszania wokół narożników zwróconych w lewo lub prawo, zwłaszcza podczas zakupów online, gdy patrzysz na zdjęcia z innej perspektywy. Jednak dotyczy to tylko zakupu narożnika szezlong lub narożnika z funkcją spania, w kształcie litery L, ponieważ są asymetryczne, a ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest sofa wystająca w niewłaściwy sposób! Naszą najlepszą radą byłoby dokładne zapoznanie się z opisem i wymiarami sofy, aby dowiedzieć się, czy jest ona skierowana w lewo, czy w prawo. Oferujemy też możliwość wyboru strony, w którą skierowany jest narożnik.

Narożniki z funkcją spania

Chociaż narożniki rozkładane na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tradycyjnych modeli, dodatkowo zapewniają nam funkcję spania. Dlatego z pewnością docenią je ci, którzy preferują praktyczne rozwiązania. Dzięki temu, że łączą w sobie różne funkcje, doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, które nie posiadają oddzielnej sypialni. Mogą również służyć jako mebel zapewniający dodatkowe miejsce do spania na wypadek noclegu gości. Są też bardzo dobrym miejscem na krótką drzemkę. Dlatego narożnik z funkcją spania to idealne rozwiązanie praktycznie do każdego wnętrza. W końcu łóżek nigdy za wiele, a oferowane meble są na tyle wygodne, że stanowią bardzo dobrą alternatywę dla łóżek do spania. Funkcja spania to nie jedyna zaleta naszych mebli ELTAP. Elementem, który je wyróżnia jest również oryginalne, zróżnicowane wzornictwo poszczególnych modeli. Wybierając jeden z nich w łatwy sposób zmienisz aranżację wybranego wnętrza. W naszej ofercie posiadamy niezwykle różnorodne modele, wśród których każdy z pewnością znajdzie mebel odpowiadający swoim preferencjom.