1000 wariantów produktów dostępnych z dostawą w 72 godzinyDo 30 dni na zwrotZapisz się do newslettera i zyskaj 50 zł rabatu

Strona głównaPoradyOrganizacja przestrzeniCo postawić w salonie: narożnik czy kanapę?


Udostępnij artykuł

Co postawić w salonie: narożnik czy kanapę?

Data publikacji: 30 sierpnia 2023

Czas czytania artykułu: 4 minuty

Wybór mebli do salonu może być trudnym zadaniem. Jednym z głównych dylematów, z jakim możemy się spotkać, jest wybór pomiędzy narożnikiem a kanapą. Oba te meble mają w końcu swoje unikalne cechy, a korzyści, które wynikają z ich obecności, zdecydowanie się różnią. W tym poradniku podpowiemy Ci, jak dokonać odpowiedniego wyboru i dopasować meble do salonu!

1. Zastanów się nad przestrzenią

Przede wszystkim, przed podjęciem decyzji, zastanów się nad przestrzenią w swoim salonie. Ile miejsca możesz przeznaczyć na meble wypoczynkowe? Jeśli dysponujesz dużym salonem, możesz śmiało rozważyć postawienie narożnika. Natomiast jeśli masz salon o mniejszych wymiarach, lepiej będzie zdecydować się na kanapę, która zajmie mniej miejsca.

Kanapa rozkładana Ario dwuosobowa to znakomity przykład niewielkiego mebla. Jej kompaktowa bryła i praktyczna funkcja spania sprawiają, że produkt ten wyśmienicie nadaje się do mniejszych wnętrz, w których pomoże zaoszczędzić miejsce. Jednocześnie nie będziesz musiał rezygnować z wygody, jaką niesie ze sobą tradycyjnie urządzony kącik wypoczynkowy!

2. Określ swoje potrzeby

Następnie zastanów się, jak zamierzasz korzystać z mebli w salonie. Jeśli lubisz dużo leżeć, narożnik stanie się idealnym wyborem, ponieważ zapewnia więcej miejsca do wyciągnięcia nóg. Pozwala również na utrzymanie pozycji półleżącej, co znacząco zwiększa wygodę codziennego relaksu.

W ELTAP znajdziesz całe mnóstwo narożników, które pomogą Ci sprawić, że codzienny wypoczynek okaże się udany. Od zaawansowanych konstrukcji z ruchomymi zagłówkami i obszernym siedziskiem, po bardziej kompaktowe rozwiązania idealne do mieszkań: staramy się zawsze wyjść na przeciwko Twoim oczekiwaniom i zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby! Sprawdź, co takiego znajdziesz w naszej ofercie:

Kanapa natomiast może być bardziej odpowiednia, jeśli preferujesz siedzenie i korzystanie z salonu głównie do zapraszania gości, z którymi będziesz spędzać czas na rozmowach czy piciu kawy. Oczywiście nie oznacza ro, że innych sytuacjach mebel się nie sprawdzi! W końcu możesz go rozłożyć, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce do komfortowego spędzania czasu. Przyjrzyj się temu, co mamy Ci do zaproponowania:

3. Ustawienie w pomieszczeniu

Przemyśl, jakie ustawienie mebla będzie najbardziej praktyczne i estetyczne w Twoim salonie. Zastanów się również nad tym, jak mebel będzie współgrał z pozostałymi elementami wystroju, takimi jak stół kawowy czy regały.

Narożnik, np. stylowy narożnik z funkcją spania Foble wyposażony w regulowane zagłówki, pięknie zaprezentuje się w rogu, co pomoże Ci wykorzystać dostępną przestrzeń bardziej efektywnie. W takiej sytuacji wystarczy dodać do niego stolik kawowy, by stworzyć funkcjonalny kącik kawowy przygotowany do spędzania czasu w większym gronie.

Natomiast kanapa, np. kanapa rozkładana Revi, z racji na swoje mniejsze gabaryty, może zostać umieszczona umieszczona centralnie lub przy ścianie. Aby wyczarować stylowy kącik kawowy można ją wtedy dopełnić pasującymi fotelami oraz estetycznym stolikiem kawowym - każdy z gości zyska wtedy przestrzeń dla siebie, a Twój salon nabierze eleganckiego charakteru!

4. Liczba miejsc siedzących

Miej na uwadze również liczbę miejsc siedzących, których potrzebujesz w salonie. Narożnik zazwyczaj oferuje większą ilość przestrzeni do wykorzystania w porównaniu do standardowej kanapy. Jeśli często masz gości lub posiadasz dużą rodzinę, narożnik może być bardziej praktycznym rozwiązaniem...


Zawsze możesz także pójść na kompromis i sięgnąć po narożnik rozkładany Siber z kompaktową bryłą! Jego miękkie siedzisko wypełnione dwoma rodzajami pianki - T30 oraz T18 – oraz warstwą sprężyn falistych typu B jest w stanie zapewnić każdemu uczestnikowi spotkania odpowiednio wysoki poziom komfortu. Dodatkowo mebel uwodzi swoim eleganckim wyglądem, który nowoczesne trendy zamyka w łagodnych, miękkich liniach. Czy i Ty dasz się skusić obietnicą udanego wypoczynku?

5. Funkcjonalność

Aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest również funkcjonalność mebli. Narożniki często posiadają wbudowane schowki lub przestrzeń do przechowywania, jak na przykład oferowany przez nas narożnik rozkładany Markos, co może okazać przydatne w mniejszych mieszkaniach. Dodatkowo można spotkać modele wyposażone w ruchome zagłówki, tak jak narożnik rozkładany Sado, czy regulowane podłokietniki, które zapewnią Ci zwiększony poziom komfortu.

Natomiast kanapy z kolei - dzięki mniejszym gabarytom - są przyjemniejsze w pielęgnacji. Możesz je również łatwiej wkomponować w nowe miejsce czy nawet przenieść do innego pokoju, gdy nadejdzie czas remontu. Wystarczy jeden rzut oka na kanapę rozkładaną Fulgeo, by zrozumieć, co mamy na myśli! Jej zgrabna forma i łatwa w obsłudze funkcja spania sprawiają, że model ten znakomicie odnajdzie się w mieszkaniach o mniejszym metrażu, pomagając w nich wyczarować sprzyjającą wypoczynkowi przestrzeń.


Podsumowanie

Wybór pomiędzy narożnikiem a kanapą zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar salonu, preferencje stylistyczne, potrzeby funkcjonalne i liczba miejsc siedzących. Przemyśl te czynniki i zdecyduj, która opcja będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Pamiętaj również, że nie musisz się ograniczać do jednego mebla - w większych salonach możesz połączyć narożnik i kanapę, tworząc przestrzeń, która jest zarówno wygodna, jak i stylowa.