&noscript=1 />

Co na komodę? Podpowiadamy, jak udekorować komodę! 

Co na komodę? Podpowiadamy, jak udekorować komodę! 
Komoda Lanzzi, 180x40cm Komoda Lanzzi, 180x40cm

Komoda Lanzzi, 180x40cm

825.00 zł

Komoda sama w sobie może stanowić piękną dekorację naszego wnętrza. Na rynku dostępnych jest mnóstwo bardziej i mniej stylowych modeli znakomicie podkreślających klimat Twojej przestrzeni. Jednak każdy z nich posiada blat, z którym często nie wiemy, co mamy zrobić. Zostawić pusty? Wtedy z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na całą przestrzeń. Zdecydowanie lepiej zapełnić go dekoracjami! Przeczytaj więc nasz poradnik i dowiedz się, jakie ozdoby na komodę sprawdzą się u Ciebie! 

Po co ozdabiamy komodę i zmieniamy kompozycje? 

Powód pierwszy: harmonijnie prezentujące się wnętrze 

Udekorowany blat mebla prezentuje się po prostu lepiej. Czy jednak zatem nie wystarczy go raz i dobrze zaaranżować? Oczywiście nie! Zmiany w ustawionych na komodzie przedmiotach mogą sprawić, że szybko i skutecznie - a co najważniejsze: niskim nakładem pracy - odmienisz oblicze swojego wystroju. 

Powód drugi: aranżacji brakuje tego czegoś 

Czasami zdarza się również tak, że pieczołowicie ustawiona na meblu wystawka przestaje pasować do pozostałych części wnętrza. Ot być może położyłeś na narożniku nowy koc czy zmieniłeś pościel w swoim łóżku. A czasami po prostu im dłużej się przyglądasz aranżacji, tym bardziej odnosisz wrażenie, że czegoś w niej brakuje. W takiej sytuacji nie będziesz się przecież męczyć z nieaktualnie przyozdobioną komodą, prawda? 

Komoda Lanzzi, 120x40cm

Komoda Lanzzi 120x40cm w kolorze czarny MAT/dąb artisan - w cenie 700 zł

Powód trzeci: wszedłeś w posiadanie nowego drobiazgu 

Z pewnością znasz to uczucie, gdy w końcu posiądziesz wymarzony przedmiot. Pragniesz wtedy pochwalić się nim całemu światu - a czy istnieje na to lepszy sposób, niż wykorzystanie go w roli dekoracji na komodę do salonu? Z pewnością nie! Wszak w pokoju gościnnym Twoje skarby będą podziwiać wszyscy zaproszeni goście. 

Powód czwarty: nie masz ręki do roślin 

Każdy z nas lubi, gdy w mieszkaniu znajdzie się coś zielonego. Rzadko jednak wspomina się wtedy o osobach, które po prostu nie mają ręki do roślin. Dwoją się i troją, a pancerny z pozoru kaktus i tak w końcu odchodzi z tego świata. W takiej sytuacji dochodzi do częstej rotacji roślin, a wraz z nimi - do zmiany kompozycji na komodzie w salonie, przedpokoju czy sypialni. 

Komoda Avorio, 180x40cm

Jak udekorować komodę w salonie? Pomysły na dekoracje 

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak idealnie zaaranżowana komoda. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań oraz preferencji, a także dominującego w pomieszczeniu klimatu. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces tak, byś osiągnął satysfakcjonujące rezultaty. 

Podstawy, czyli baza 

Dobrym pomysłem jest zaczęcie budowania naszej kompozycji od przyjrzenia się samej komodzie. Jakie ma fronty szuflad? Czy jej bryła należy do bardziej masywnych, ciężkich i gęsto zdobionych, czy raczej zaliczyłbyś ją do konstrukcji lekkich i minimalistycznych?  

W przypadku inspirowanych barokiem mebli nasze ozdoby zejdą raczej na drugi (jak nie trzeci) plan. Sama konstrukcja stanowi bowiem wyrazisty akcent w pomieszczeniu. Możesz więc postawić na komodzie znacznie mniej przedmiotów lub zadbać o to, by były one bardziej jednolite. 

Jeśli jednak komody w salonie zaliczasz do tych bardziej prostych, to z ich uniwersalnym pięknem świetnie współgrać będą praktycznie dowolne ozdoby. Możesz zatem przy nich pozwolić na większe szaleństwo.