&noscript=1 />

Czym są tkaniny "Easy Clean"?

Czym są tkaniny

W Twoim domu jedzenie i komplet wypoczynkowy również nie są przyjaciółmi? Seans filmowy z dużą ilością smakowitych przekąsek, kawa z przyjaciółką, zabawy dzieci, a także posiadanie zwierząt domowych – to wszystko sprawia, że czasem trudno jest zapanować nad czystością mebli tapicerowanych w pokoju dziennym. Nie trzeba jednak rezygnować z planów kupna wymarzonego, efektownego narożnika albo ślicznej sofy z pasującym do niej fotelem. Jak pogodzić życie rodzinne z czystością w salonie? Poznaj tkaniny Easy Clean, które oferujemy w ELTAP.

Narożnik Bonito

Zakup zestawu wypoczynkowego do salonu to dla większości ludzi spore wyzwanie i zazwyczaj spędzamy dużo czasu, aby podjąć ostateczną decyzję. Zwraca się przede wszystkim uwagę na to, czy meble są wygodne (prawdopodobnie najważniejszy czynnik), na jakość wykonania, styl, i kolor tkaniny… Badania pokazują, że przeciętny dorosły człowiek może spędzać około 13 godzin tygodniowo siedząc i oglądając telewizję, nie mówiąc już o czasie spędzonym z przyjaciółmi na drinku i pogawędce, a może po prostu czytając dobrą książkę. To dużo czasu, który spędza się w towarzystwie mebli w pokoju dziennym. Teraz weźmy też pod uwagę, że nasza sofa widzi wiele różnych sytuacji. Większość z nas je i pije, a ci, którzy mają dzieci lub zwierzęta, wiedzą, jak bardzo mogą one przyczynić się do zużycia mebli. W rzeczywistości często słyszy się, że ludzie muszą wybierać opcje skóry lub sztucznej skóry, ponieważ mają dzieci lub zwierzęta. W końcu dorzućmy niedawny rozwój Covid-19 i wpływ, który wywarł na nas wszystkich, i podkreślił wartość możliwości łatwego utrzymania naszych domów w czystości i dezynfekcji. Cóż, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że skóra (choć piękna), nie jest twoją jedyną opcją, bo istnieje wiele innych, ślicznych tkanin dostępnych w szerokiej gamie kolorów i tekstur do wyboru z naszych linii Easy Clean, które wykonają za Ciebie wiele ciężkiej pracy. Tak więc projekt i możliwość czyszczenia nie muszą się wzajemnie wykluczać. Możesz mieć tę wystawną sofę w pluszowym aksamicie lub świeżym lnie i nie musisz się martwić, że zniszczy się po roku użytkowania. 

W ELTAP mamy specjalne oznaczenie, które informuje o tym, że tkanina jest łatwa do czyszczenia.

Tkaniny Easy Clean ELTAP

Tkaniny odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu

Nasza ekscytująca kolekcja łatwych do czyszczenia tkanin jest nie tylko przyjazna dzieciom i zwierzętom, ale także odporna na codzienne zabrudzenia, takie jak atrament, kawa i keczup. Dzięki szerokiej gamie kolorów do wyboru każdy znajdzie odcień dla siebie. Od neutralnych, minimalistycznych, po maksymalistyczne wnętrza, w których kolekcja może posłużyć jako baza do dodania wzoru. Te plamoodporne tkaniny są nie tylko trwałe, aby wytrzymać codzienne tempo życia, ale także są łatwe w praniu i nie wymagają konserwacji, dzięki czemu po latach użytkowania wyglądają jak nowe.

Tkaniny Easy Clean to materiały, których wykończenie jest oparte na nanocząsteczkach, a ich skład skutecznie blokuje wnikanie zabrudzeń. Takie rozwiązanie sprawia, że meble przez długi czas doskonale wyglądają, a plamy ‒ zarówno  lepkie, jak i płynne czy atramentowe, można sprawnie usunąć. Nie ma tutaj także konieczności stosowania środków chemicznych ;)  Na dodatek tkaniny Easy Clean są przyjemne w dotyku, trwałe oraz dostępne w wielu fakturach i kolorach.

Narożniki: Theodore i Louis

Kolekcje Easy Clean dostępne w ELTAP łączą najnowszą technologię bez plam z wytrzymałymi i pięknymi splotami, aby zapewnić długotrwałe, łatwe w utrzymaniu czystości tkaniny. Plamy z długopisu, kawy, błota, czerwonego wina i ketchupu można łatwo usunąć samą wodą lub wodą z dodatkiem mydła. Trwała, wysokowydajna technologia bez plam.

Jak czyścić tkaniny Easy Clean?

Rodzaj plamy określa, jak sobie z nią poradzić. Pamiętaj, że natychmiastowe usunięcie plamy zapewni najlepszy efekt. Postępuj zgodnie z naszym prostym przewodnikiem poniżej.

 

W przypadku plam takich jak ketchup, czekolada, olej lub błoto:

 • za pomocą łyżeczki ściągnij pozostałości np. ketchupu (do środka plamy, żeby jej nie powiększać; w przypadku innych plam, takich jak długopis lub kawa, nie musisz najpierw używać łyżki)
 • nie wcieraj substancji ich w tkaninę i nie powiększaj plamy
 • odsącz ręcznikiem papierowym plamę
 • nanieś kilka kropel wody na plamę  
 • kulistymi ruchami zamydl miejsce z plamą (białym mydłem w kostce)
 • przy użyciu ściereczki kulistymi ruchami pocieraj plamę
 • nanieś kilka kropel wody, by pozbyć się resztek mydła
 • dociśnij ręcznik papierowy do miejsca po plamie
 • powtarzaj czynność dociskania ręcznika papierowego do momentu, kiedy ręcznik będzie suchy.

Tkaniny Easy Clean dostępne w ELTAP

Długopis, marker, zakreślacz:

 • nałóż wodę bezpośrednio na plamę (najlepiej za pomocą spryskiwacza)
 • osusz białym ręcznikiem papierowym (nie trzyj kolistymi ruchami, ponieważ rozerwie to papier)
 • powtarzaj ten proces, aż ręcznik papierowy nie wchłonie plamy
 • kontynuuj, aż plama zniknie.

Aby pozbyć się tych bardziej uporczywych plam, wetrzyj w plamę białe mydło w kostce, na koniec dodaj wody i kontynuuj, aż plama zniknie. Pozwól tkaninie wyschnąć na powietrzu.

Wino, kawa, sok:

 • odsącz ręcznikiem papierowym plamę (delikatnie)
 • gdy krople nie będą już widoczne, dociśnij ręcznik do tkaniny
 • powtarzaj czynność do momentu aż ręcznik będzie suchy

lub (w przypadku bardziej uporczywych plam):

 • odsącz ręcznikiem papierowym plamę
 • nanieś kilka kropel wody na plamę
 • kulistymi ruchami zamydl miejsce z plamą
 • przy użyciu ściereczki kulistymi ruchami pocieraj plamę
 • nanieś kilka kropel wody, żeby wypłukać resztki mydła
 • dociśnij ręcznik papierowy do miejsca po plamie
 • powtarzaj czynność do momentu, kiedy ręcznik będzie suchy
 • pozwól tkaninie wyschnąć naturalnie. Nie stosuj ciepła.

 Narożniki: Vertizo i Silla

Tkaniny Easy Clean zapewniają najwyższy spokój ducha. Dzięki wbudowanej technologii wszystko, co musisz zrobić, to użyć wody o neutralnym PH lub wody z dodatkiem mydła! Powszechnie występujące w domu plamy, takie jak czekolada, kawa, czerwone wino, kredka, keczup, błoto i jogurt nie będą już uprzykrzały życia właścicielom mebli tapicerowanych.