&noscript=1 />

Jak urządzić beżowy salon? Zaprzyjaźnij się z beżem 

Jak urządzić beżowy salon? Zaprzyjaźnij się z beżem 
Narożnik z funkcją spania Gomsi Narożnik z funkcją spania Gomsi

Narożnik z funkcją spania Gomsi

3679.00 zł
Witryna Lanzzi, 120x40cm Witryna Lanzzi, 120x40cm

Witryna Lanzzi, 120x40cm

869.00 zł
Pufa Bellis Pufa Bellis

Pufa Bellis

835.00 zł
Komoda Lanzzi, 120x40cm Komoda Lanzzi, 120x40cm

Komoda Lanzzi, 120x40cm

629.00 zł
Stolik kawowy Lanzzi, 60x60cm Stolik kawowy Lanzzi, 60x60cm

Stolik kawowy Lanzzi, 60x60cm

309.00 zł

Beż w salonie to idealny wybór. Kolor ten jest bowiem delikatnie dyskretny, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprzyja relaksowi, a przy tym pozbawiony jest chłodu charakterystycznego dla bieli. Jak go stosować, by osiągnąć sukces? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sprawdzone sposoby na zbudowanie atrakcyjnej kompozycji pełnej odcieni beżu! 

Beżowe ściany w salonie – przepis na przytulność 

W życiu każdego właściciela czterech kątów w końcu nadchodzi TEN moment. Chwila, od której zależy wszystko: nasz nastrój, wygląd naszego salonu oraz panujący w nim klimat. Mowa tutaj oczywiście o kwestii wyboru koloru ścian. To przecież one stanowią często niezauważalną, a przy tym jakże ważną, bazę, na tle której będziemy w stanie zbudować wymarzoną kompozycję. 

Dobrym wyborem okażą się zatem beżowe ściany. Ich uniwersalny charakter oraz delikatny wygląd znacząco ułatwią Ci wypełnienie pokoju dziennego rodzinnym, przyjaznym klimatem. Jak to działa? Beż jest w stanie niejako "przejąć" chłód otaczających go, zimnych barw, np. odcieni niebieskiego. 

Jednocześnie warstwa beżowej farby potęguje obecny w pomieszczeniu blask. Subtelnie odbija bowiem padające na nią światło, optycznie powiększając swoje otoczenie. Rozwiązanie to fantastycznie sprawdzi się zatem w małych pomieszczeniach, jednak na jego obecności skorzystają też posiadacze bardziej przestronnych mieszkań. 

Kanapa z funkcją spania Fulgeo

Kanapa rozkładana Fulgeo w tkaninie Poco 04/Poco 03 (szary/jasnoszary) - cena 1595 zł

Beż symbolizuje równowagę oraz spokój, więc nic dziwnego, że emocje te udzielają się osobom przebywającym w jego towarzystwie. Pozwala również w subtelny sposób stonować bardziej krzykliwe meble, pozbawiając je potencjalnie kiczowatego charakteru. One zaś są w stanie ładnie ożywić beżowy salon i kółko nam się zamyka. 

Nic więc dziwnego, że kochamy jasne odcienie beżu! Jakie jednak style są w stanie docenić pomalowane na beżowo ściany? Możliwości jest tutaj nieskończenie wiele. Z powodzeniem sprawdzą się tutaj bowiem zarówno klasyczne rozwiązania, jak i skandynawski minimalizm czy przytulność stylu boho. Wypróbuj dowolną kombinację na własnej ścianie! 

Kanapa rozkładana Elise

Jakie kolory do beżowej aranżacji wnętrza? 

Kolor ścian to nie wszystko. Clou całego przedsięwzięcia zawsze będą meble. Jeśli jednak zdecydowałbyś się na dopełnienie całości beżowymi meblami, to salon i aranżacje w nim kreowane mogłyby ucierpieć od nadmiaru ciepłych odcieni beżu. Dlatego koniecznie beżowe ściany trzeba z czymś połączyć!  

Pokój dzienny w kolorze beżowym i brązowym 

W tej roli towarzysza beżu wyśmienicie sprawdzi się brąz. Wypełnij zatem wnętrze kontrastowym połączeniem jasnego beżu z różnymi odcieniami ciemnego brązu. Zestawiając te kolory w taki sposób sprawisz, że wydobędą one z siebie to, co najlepsze i podkreślą wzajemnie swoje walory.  

Właśnie z tego powodu drewniane meble tak często wybierane są do beżowego wnętrza. W klasycznych kompozycjach przyjęło się zaś umieszczać w centralnym punkcie salonu obszerną, brązową kanapę obitą skórą, a następnie dopełniać ją towarzystwem pomalowanych na beżowo ścian. 

Nie oznacza to jednak, że kolor beżowy nie działa w nowoczesnych kompozycjach. Wręcz przeciwnie! Również i one z powodzeniem mogą opierać się na tym połączeniu, które często okazuje się wyjątkowo przytulne. Odwróć jednak proporcje i postaw na środku beżowy narożnik. Następnie jego otoczenie dopełnij drewnianymi akcentami.