&noscript=1 />

Jak urządzić mały salon? Pomysły na mały nowoczesny salon

Jak urządzić mały salon? Pomysły na mały nowoczesny salon

Aranżacja małego salonu może być bardzo trudna i wymagać strategicznego rozmieszczenia mebli oraz elementów dekoracyjnych. Istnieje wiele sposobów, aby zmienić małą przestrzeń w stylową i elegancką przestrzeń. W nowoczesnym wzornictwie kluczem jest prostota i minimalizm. Kiedy salon jest skupiony i ściśnięty, wygląda na jeszcze mniejszy, ale strategicznie stylizując wnętrze, można osiągnąć prosty i elegancki wygląd.

Narożnik Bretan

Osoby mieszkające w małym mieszkaniu w bloku, prawdopodobnie miały czasem komplikacje w czasie urządzania pokoju dziennego. Żadne miejsce nie wydaje się wystarczająco duże, aby pomieścić meble wypoczynkowe, a znalezienie przestrzeni do realizacji wszystkich pomysłów, jakie chciałoby się mieć w swoim salonie, jest prawie niemożliwe. Nie pozwól, aby Twój mały salon zniweczył marzenia o urządzaniu domu. Nie pozwolimy, aby wszystkie zapisane już tablice na Pintereście się zmarnowały. To, że przestrzeń jest mała, nie oznacza, że nie można sprawić, by wyglądała nowocześnie i szykownie. Istnieje wiele sposobów na przekształcenie salonu w szykowne i pełne blasku wnętrze. Sprawdźmy od razu!

1. Postaw na białe ściany

Jeśli chodzi o pomysły na dekorowanie małego salonu, ten wygrywa! Jest to skuteczny trik, który stworzy wrażenie przestronnego pomieszczenia, a także sprawi, że Twoja przestrzeń mieszkalna będzie jasna i stylowa. Co więcej, białe ściany są jak puste płótno. Jakikolwiek motyw dekoracyjny się wybierze, będzie on idealnie pasował do tych ścian. Chociaż zmiana kolorów wewnętrznych może być czasami niedroga, jest jednak czasochłonna i wymaga dużo pracy, więc należy upewnić się, że kolor lub wzór jest odpowiedni. Białe ściany najlepiej sprawdzają się również przy dekorowaniu nowego pomieszczenia, ponieważ najłatwiej się z nimi pracuje. Połączenie ścian z równie jasnymi meblami sprawia, że uzyskuje się jaśniejszy salon, w którym trudno się nie zakochać.

Narożniki Anton i Grayson

2. Zachowaj prostotę - wybierz minimalistyczny, ale stylowy wystrój

Uwielbiamy salonowy minimalizm. Dekorując mały nowoczesny salon, powinno się unikać zbyt wielu dekoracji. Lepiej postawić na minimalistyczny lub neutralny wystrój. Zachowaj projekt tak prosty, jak to tylko możliwe. Usuń elementy, których nie potrzebujesz lub nie pasują do  pozostałej części motywu. Dodaj odrobinę koloru i przyciągnij uwagę wyrazistymi elementami, ale nie przesadzaj. Obraz na płótnie dodaje nowoczesnego charakteru do salonu, rozważ użycie prostej grafiki oprawionej w stonowany kolor, ale upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar dostosowany do pokoju i zostaw niektóre ściany odsłonięte, aby pomieszczenie było proste i przestronne. Zaakcentuj swój salon poduszkami i kocami. Dodanie prostej rośliny do przestrzeni jest dobrym sposobem na wprowadzenie koloru do nowoczesnego wnętrza salonu.

3. Strategia z lustrami

Odbicia lustrzane mogą sprawić, że nawet najmniejsze przestrzenie staną się większe. Wybierz duże, wyraziste lustro do powieszenia na głównej ścianie, aby maksymalnie odbijać światło w całym pomieszczeniu lub stwórz więcej funkcji, grupując kolekcję luster. Możesz również wybrać duże, pochylone lustro, które oprzesz w kącie, aby stworzyć wrażenie bardziej otwartej przestrzeni. Dodanie lustra dekoracyjnego prowadzącego do salonu pomoże nadać wnętrzu bardziej jasne i przewiewne wejście. Można również spróbować zawiesić je na przeciwległych ścianach, aby stworzyć wrażenie większej przestrzeni.

Lustro Aruba i Verona

4. Wybór odpowiedniego rozmiaru mebli

Dekorując małą przestrzeń życiową, trzeba mieć na uwadze rozmiar mebli. Ważne jest, aby dobrać wymiary odpowiednie do przestrzeni. Wybierz sofy, fotele lub krzesła, które nie zajmują zbyt dużo miejsca. Korzystanie z sofy bez podłokietników lub z odsłoniętymi nogami, takiej jak kanapy dwuosobowe i podnóżki, to świetna sztuczka, aby pomieszczenie wyglądało na większe. Urządzając mały salon, upewnij się, że zostawiasz wolne przestrzenie między meblami a ścianą, aby uniknąć ciasnego i nieprzyjemnego wyglądu. Umieść stolik kawowy w odległości 35-45 centymetrów od siedzenia, aby zapewnić miejsce na przejście. Postawienie na mały szklany stolik Merala lub stolik kawowy Fresco z otwartymi nogami sprawi, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny.

 Stoliki Merala i Fresco

5. Narożnik w kształcie litery L

Narożniki w kształcie litery L zwykle dominują w przestrzeni i oferują większą ilość miejsc siedzących w pokoju, a co więcej nie muszą im towarzyszyć dodatkowe sofy, fotele i krzesła. Takie meble zazwyczaj zapewniają luksusowe poczucie wylegiwania się na długiej otomanie, a jednocześnie oferują też inny sposób na rozciągnięcie się i relaks z podniesionymi stopami.

Narożnik Ricardo

6. Kupowanie wielofunkcyjnych mebli

Sprytne, wielofunkcyjne projekty to świetne opcje oszczędzania miejsca dla małych przestrzeni. Pomyśl o stoliku do kawy, który służy również jako stołek, ale można go używać do przechowywania czasopism lub pilotów. A może lampa z dołączonym bocznym stolikiem? Jeśli zdarza się, że potrzebujesz przenocować więcej niż jednego gościa na raz, przydatną opcją może być również zamiana sofy na jej rozkładaną wersję. Funkcja spania w kanapach i narożnikach jest teraz niezwykle popularna. Ponadto coraz częściej siedziska i oparcia mebli są wyposażone w niezwykle wygodne pianki, więc spanie na takiej kanapie wcale nie musi skończyć się bólem pleców, a Twój gość będzie do Ciebie z chęcią wracał.  

Sofa i narożnik z funkcją spania

7. Najlepszy układ wnętrza

W małych salonach istnieje tendencja do dociskania wszystkiego do ścian, aby odsłonić jak najwięcej podłogi. Jeśli jednak zależy nam na przewiewnym, nowoczesnym stylu w swoim pokoju, morze przestrzeni w centrum nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Odsuń meble od ścian i zostaw trochę miejsca. Unoszenie mebli w ten sposób sprawi wrażenie, że pomieszczenie jest szersze niż w rzeczywistości. Taki zabieg zapewni również więcej światła w salonie.

Należy pamiętać o tych pomysłach na mały salon, aby uzyskać super funkcjonalną, a jednocześnie kompaktową przestrzeń, która jest bardzo stylowa i gustowna.