&noscript=1 />

Jak ustawić łóżko w sypialni? Zasady filozofii feng shui 

Jak ustawić łóżko w sypialni? Zasady filozofii feng shui 
Lustro okrągłe Grace Lustro okrągłe Grace

Lustro okrągłe Grace

229.00 zł
Łóżko kontynentalne o podwyższonym standardzie Cortina 160x200cm  Łóżko kontynentalne o podwyższonym standardzie Cortina 160x200cm

Łóżko kontynentalne o podwyższonym standardzie Cortina 160x200cm

5479.00 zł

Bez dobrego snu nie ma udanego dnia. Wie o tym każdy z nas. Gdy budzimy się źli niczym osa, to nie tylko nie mamy ochoty na codzienne uprzejmości, ale także słabo realizujemy nasze obowiązki. Właśnie dlatego tak ważnym jest, by nasza sypialnia zachwycała zarówno estetycznym wyglądem, jak i wysoką funkcjonalnością. Jak uzyskać taki efekt? Podpowiadamy w naszym poradniku! 

Zasady urządzania sypialni - tego się trzymaj 

Zasady feng shui powstawały na przestrzeni tysięcy lat, dogłębnie szlifowane i starannie pielęgnowane przez Azjatyckich mistrzów. Ta starożytna praktyka dawniej była na tyle popularna w Chinach, że w zgodzie z jej zasadami budowano budynki mieszkalne i gospodarcze, a nawet wsie oraz miasta.

Nawet w obecnych czasach nie trzeba daleko szukać, by znaleźć osoby przekonane o jej dobroczynnym wpływie na nasze życie oraz samopoczucie. Dlaczego więc nie przyjrzeć się bliżej tej dalekowschodniej mądrości? 

Feng shui naucza, że w planowaniu przestrzeni należy osiągnąć jak najlepszą zgodność z naturalnym środowiskiem. W tej filozofii wyróżnia się zatem aż pięć żywiołów - metal, drzewo, ziemię, ogień oraz wodę - a także życiodajną energię chi. Powinny one pozostawać ze sobą w symbiozie tak, by również w naszym życiu w końcu zapanowała harmonijna równowaga.

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Loree 160x200cm

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Loree 160x200cm w tkaninie Monolith 84 jasnoszary w cenie - 2799zł

Każdemu żywiołowi odpowiadają inne przedmioty, które znaleźć można w naszym mieszkaniu. A to oznacza, że rozmieszczenie dodatków oraz mebli ma znaczący wpływ na zdrowie każdego człowieka. Dodatkowo przedmioty należy rozmieścić tak, by nie blokowały przepływu energii. 

Nic więc dziwnego, że feng shui udzieli Ci odpowiedzi na pytanie, jak ustawić łóżko w małej przestrzeni oraz jak urządzić sypialnię, by poczuć się w niej naprawdę dobrze.