&noscript=1 />

Jak ustawić meble w salonie? Praktyczne wskazówki od ELTAP

Jak ustawić meble w salonie? Praktyczne wskazówki od ELTAP
Stolik Avorio, 40x40cm Stolik Avorio, 40x40cm

Stolik Avorio, 40x40cm

369.00 zł
Stolik kawowy Avorio, 60x60cm Stolik kawowy Avorio, 60x60cm

Stolik kawowy Avorio, 60x60cm

395.00 zł
Szafka RTV Avorio, 120x40cm Szafka RTV Avorio, 120x40cm

Szafka RTV Avorio, 120x40cm

635.00 zł
Komoda Avorio, 180x40cm Komoda Avorio, 180x40cm

Komoda Avorio, 180x40cm

1279.00 zł
Witryna Avorio, 120x40cm Witryna Avorio, 120x40cm

Witryna Avorio, 120x40cm

1229.00 zł

Najlepsze sposoby na zorganizowanie salonu. Nadszedł czas, aby odzyskać swój salon i zorganizować go tak, jak wyobrażałeś sobie swoją ukochaną przestrzeń. Aby jak najlepiej wykorzystać salon, plany  na przechowywanie muszą być sprytne i dobrze przemyślane. Oto proste sposoby na zorganizowanie salonu.

Kolekcja Lanzzi ELTAP

1. Użyj stolika do kawy, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania

Najpopularniejszym elementem wyposażenia salonu jest wspaniały stolik kawowy. Podczas gdy, rodzaj stolika kawowego i kolor ma kluczowe znaczenie dla projektu wnętrza, kolejnym ważnym czynnikiem, który powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego stolika kawowego, jest funkcjonalność. Istnieje tak wiele wszechstronnych sposobów na umieszczenie stolików kawowych w salonie, ale wybór tego odpowiedniego może poprawić lub zepsuć organizację salonu. Najpierw zrozum swoje potrzeby! Idealnym sposobem na szybkie zorganizowanie salonu, gdy masz towarzystwo, jest wykorzystanie szuflad w stoliku do kawy jako dodatkowego miejsca do przechowywania w salonie. Wyższy stół może pełnić funkcję dodatkowego stołu do gier lub nawet małego stołu jadalnego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli kupisz nowy stolik kawowy, pozbądź się starego, dużego stołu. Pomoże to w organizacji i zaoszczędzi miejsce. Postaraj się nie odkładać przypadkowych rzeczy na stolik do kawy, ponieważ prowadzi to do niepotrzebnego bałaganu.

Stoliki kawowe Torvi i Linze

Pomocna wskazówka: Codziennie przeznaczaj czas na czyszczenie stolika do kawy. Może to być chwila przed pójściem do pracy  lub tuż przed położeniem się spać. Ważne, by panował na nim porządek, a wtedy salon stanie się również bardziej harmonijny i uporządkowany.

2. Ustaw komodę w salonie

Utrzymanie systemu organizacji przez cały rok wydaje się łatwiejsze, niż jest w rzeczywistości. Jednym ze sposobów, aby zachować porządek w salonie jest postawienie na komodę. Nie zajmuje tak dużo miejsca, co szafa, a jednak może dużo pomieścić. Taki krok to bardzo czysty i stylowy sposób na uporządkowanie rzeczy, które nie pasują do wystroju pokoju dziennego.

Komoda Avorio

 

3.Dodaj półki i szafki w salonie

Wielu zna uczucie desperacji z powodu zbyt małej ilości miejsca do przechowywania w salonie. Dlatego świetnym pomysłem jest dodanie dodatkowych półek do istniejącej przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się przebudować swój salon lub spróbujesz go zreorganizować, wzbogacając w dodatkowe półki, zyskasz sporo nowego miejsca na rzeczy, które wcześniej lub później muszą znaleźć jakiś kącik w domu. Regał wzbogaca pomieszczenie, ponieważ można go wykorzystać na wiele sposobów. Jest to często także modny i designerski dodatek do wyposażenia salonu. Jeśli nie masz możliwości dodania komody czy regału do swojego salonu, możesz zawiesić na ścianach półki, które nie zajmują miejsca na podłodze, ale przydają się na przykład po to, by ustawić swoją kolekcję pamiątek z wakacji, książek czy innych skarbów.

Półka wisząca Lanzzi

 

4. Zakryj przewody telewizyjne i kable

Nie jest tajemnicą, że gdy kable są na zewnątrz - widoczne i splątane - sprawiają, że każda przestrzeń wygląda na wyjątkowo niezorganizowaną. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na organizację wnętrza jest przestawianie lub ukrywanie przewodów. Jednym z pomysłów na salon jest użycie spinaczy do segregatorów, aby ukryć te niechlujne kable. Spinacze do segregatorów to świetny, niedrogi sposób na utrzymanie wszystkich przewodów i ładowarek z dala od wystroju salonu, a jednocześnie łatwy do znalezienia i użycia. Jeśli spinacze zajmują zbyt dużo miejsca w salonie, zawsze możesz związać przewody razem, tworząc spójną wiązkę kabli. Innym sposobem na uporządkowanie niechlujnych przewodów jest ukrycie ich w ścianach lub w wystroju salonu. Aby ukryć kable w ścianie, możesz przeciąć płytę gipsowo-kartonową. Wiele przedłużaczy lub przewodów zasilających ma funkcje umożliwiające powieszenie ich na ścianie, co prowadzi do większej organizacji w salonie. Będziesz zaskoczony, jak zorganizowany jest Twój salon, gdy po prostu połączysz kable razem, usuwając je z całego wystroju salonu.

 Kolekcja mebli Avorio ELTAP

5. Bądź kreatywny dzięki przestrzeni pionowej

Oszczędzaj na powierzchni podłogi i usuwaj bałagan na powierzchniach, maksymalnie wykorzystując przestrzeń w pionie. Wysokie szafy, regały lub półki sięgające aż do sufitu zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania bez zajmowania cennej powierzchni podłogi. Użyj półek, aby zająć puste ściany, co pozwoli Ci wyeksponować książki, rośliny, dzieła sztuki i inne przedmioty osobiste. Wysokie regały, półki drabinkowe lub montowane stojaki na czasopisma to sprytne sposoby na przeniesienie przechowywania pod sufit, a na dodatek otwierają salon. Utrzymuj dostęp do przedmiotów, które można przechowywać obok półki, za półką lub pod sofą. Za pomocą drabiny lub składanego stołka łatwo sięgniesz mało używane przedmioty, które można ułożyć na najwyższej półce w szafie. 

Szafa Lanzzi