&noscript=1 />

Jaki system rozkładania wybrać?

Jaki system rozkładania wybrać?

Salon to centrum naszego domu. Warto pomyśleć o sofie lub rozkładanym narożniku, który będzie stanowił ważny element naszego wyposażenia. Czym się więc kierować podczas wyboru, gdy oferta dostępnych narożników z funkcją spania na rynku jest ogromna? Przedstawiamy kilka ważnych aspektów.

Narożnik i kanapa zajmuje zdecydowanie najwięcej miejsca w naszym salonie a dodatkowa funkcja rozkładania stanie się doskonałym miejscem do wypoczynku. W naszej kolekcji możemy wyróżnić kilka sposobów rozkładania mebla: DL, Delfin, Klik-klak. Od nich zależy również wiele innych aspektów, na przykład obecność i ilość pojemników na pościel, a także wielkość powierzchni spania. Jaki system rozkładania wybrać?

System rozkładania Klik-Klak

Zacznijmy od najprostszego systemu – klik-klak. Dzięki prostemu mechanizmowi, można powiedzieć, że jest to najszybszy typ rozkładania. Dzieje się to poprzez podniesienie siedziska do takiej wysokości, aż usłyszymy dźwięk „Klik-klak”. W taki sposób otrzymamy płaską powierzchnie do spania. Jednakowo, by otrzymać pozycję złożoną, robimy to w taki sam sposób. W takim systemie pojemnik na pościel znajduje się najczęściej właśnie pod siedziskiem. Przykładami sof z systemem rozkładania Klik-klak: Kanapa Cayo oraz pojemnik na pościel w Kanapie Selene.

Wersalka Bellis

System DL

System rozkładania DL polega na wysunięciu siedziska a następnie przewrócenie oparcia. Pojemnik na pościel ukrywa się zazwyczaj pod wysuwanym siedziskiem.  W przypadku narożnika, często znajduje się także w otomanie – ułatwi dbanie o porządek i miejsce do przechowywania pościeli – a zatem zyskujemy dwa pojemniki na pościel. Ten system znajduje zastosowanie również w sofach. Można je zobaczyć w narożniku Asgard czy też Kanapie Lazaro.

System rozkładania Delfin

System rozkładania Delfin znajduje zastosowanie w takich narożnikach jak: Thiago czy Evanell. Prosty w obsłudze system, działa poprzez wysunięcie spod siedziska jego części, a następnie wyciągnięcie ze środka materaca na górę. Ten system jest stosowany zazwyczaj w narożnikach o dużych gabarytach, a co za tym idzie, z jego rozłożeniem poradzi sobie każdy i bez większego wysiłku. Dodatkowo w otomanach często  znajdziemy pojemnik na pościel.

Narożnik z funkcją spania to korzystne rozwiązanie w każdym wypadku. Oprócz oczywiście obszernej powierzchni spania dodatkowym atutem może być obecność pojemników na pościel, które chowają się nie zabierając miejsca nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Wyposażone w nie narożniki od lat są chętnie wybierane przez klientów, gdyż zazwyczaj jest to połączenie elegancji z funkcjonalnością.

Narożnik Montez