&noscript=1 />

Korzyści z rozkładanej kanapy, o których nie wiesz

Korzyści z rozkładanej kanapy, o których nie wiesz
Kanapa rozkładana Silla Kanapa rozkładana Silla

Kanapa rozkładana Silla

3270.00 zł

Rozkładane sofy ewoluowały — są dziś znacznie wygodniejsze i eleganckie niż kilkanaście lat temu. Dzisiejsze kanapy to wygodne i solidne meble, a lubimy je jeszcze bardziej za ich wielofunkcyjność. Jeśli mieszkasz w kawalerce lub małym mieszkaniu, rozkładana sofa to świetna opcja. Można z łatwością przekształcić ją w łóżko. Jednocześnie jest też szykowna i smukła jak sofa. Poza tym posiadanie rozkładanej kanapy z funkcją spania w salonie jest idealnym rozwiązaniem również dla rodzin w większych domach. To świetna opcja, jeśli nie chce się poświęcać dodatkowej przestrzeni na sypialnię gościnną.

Rozkładane kanapy to świetna opcja, jeśli chodzi o optymalizację dostępnej przestrzeni. W okresach takich jak Boże Narodzenie często przyjmuje się i wita gości. W każdej chwili możesz cieszyć się wygodną sofą i przekształcić ją w wygodne łóżko, gdy zajdzie taka potrzeba. W rzeczywistości nie trzeba nawet rozkładać kanapy, aby przydała się w trakcie odwiedzin gości. Można jej użyć do cieszenia się wygodnym popołudniem filmowym lub przytulnym wieczorem gier planszowych.

Co to jest rozkładana kanapa? Zalety korzystania z rozkładanej kanapy

Rozkładana kanapa to mebel składający się z ramy metalowej lub drewnianej oraz pianki tapicerskiej. Sofy i kanapy są obszyte tkaniną w różnych wzorach, kolorach oraz konfiguracjach i rodzajach materiałów. Dzięki rozkładanej funkcji można uzyskać łóżko, ale to nie ich jedyna zaleta. W wielu przypadkach pod siedziskiem kanapy ukrywa się pojemnik na pościel, który pomaga w zachowaniu porządku w salonie. Szukasz nowej sofy? Dlaczego nie kupić kanapy z funkcją spania? Może ona służyć wielu celom jednocześnie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ROZKŁADANEJ SOFY?

Jako jeden z najbardziej uniwersalnych mebli do Twojej przestrzeni życiowej, rozkładana sofa jest opłacalną inwestycją. Szczególnie w okresach, kiedy możesz potrzebować dodatkowej przestrzeni do spania dla gości.

1) Automatycznie zmienia salon w pokój gościnny

Jednym z dylematów ograniczonej przestrzeni jest brak możliwości umieszczenia łóżka dla gości. Dodatkowy materac to także nie zawsze dobre rozwiązanie. Zajmuje on dodatkowe miejsce w mieszkaniu. Mebel tapicerowany, taki jak rozkładana kanapa, ułatwia zapraszanie gości, natychmiast zamieniając sofę w łóżko, na którym mogą spać dwie osoby.

Kanapa Dalia ELTAP

2) Szybka i łatwa konfiguracja

Większość kanap z funkcją spania zaprojektowano tak, aby można je było rozłożyć w zaledwie kilku krokach. Niezależnie od tego, czy to kanapa z systemem DL bądź delfin, czy wersalka z opcją click clack, możesz mieć pewność, że ustawienie miejsca do spania dla gości zajmie tylko chwilę kilka minut. Eliminuje to presję i problemy związane z wcześniejszym przygotowaniem pokoju gościnnego i pozwala cieszyć się swobodą przyjmowania gości w dowolnym momencie.

3) Dodatkowe miejsce do przechowywania

Kto nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni do przechowywania? Wiele rozkładanych kanap ma ukryte schowki. Możesz przechowywać pościel i inne rzeczy np. koce czy poduszki, które gromadzą się w mieszkaniu, ale nie ma dla nich miejsca w szafie. W ten sposób uzyskasz bardziej uporządkowany salon ze stylową sofą. Poniżej prezentujemy przykłady naszych bestsellerowych rozkładanych kanap z pojemnikami na pościel i funkcją spania. Zielona Elise, żółta Megis czy może różowa Silva? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ELTAP.

Kanapa z pojemnikiem na pościel ELTAP

4) Szeroki wybór modeli kanap tapicerowanych

W ostatnich latach projekt kanap przeszły długą drogę. W dzisiejszych czasach z pewnością znajdziesz coś, co idealnie wpasuje się w Twój styl, potrzeby i budżet. Kanapa to nie tylko mebel wypoczynkowy, ale też element wystroju, który potrafi zmienić całe pomieszczenie. Kanapy pięknie prezentują się w połączeniu z fotelem albo pufą. Idealny komplet wypoczynkowy to taki, w którym chce się spędzać całe wieczory i poranki. 

5) Uniwersalne meble do kompaktowych przestrzeni

Jeśli przestrzeń jest największym ograniczeniem, rozkładana kanap to jeden z elementów, które mogą jak najlepiej wykorzystać ciasne miejsca. Umieszczenie rozkładanego mebla daje możliwość szybkiej zmiany miejsca wypoczynkowego na miejsce do spania.