&noscript=1 />

Meble wypoczynkowe do małego i dużego salonu

Meble wypoczynkowe do małego i dużego salonu
Narożnik z funkcją spania Anton Narożnik z funkcją spania Anton

Narożnik z funkcją spania Anton

3369.00 zł

Stało się. W końcu dysponujesz własnymi czterema kątami, które możesz zaaranżować w zgodzie ze swoim gustem. Niestety, gdy opadnie początkowy zachwyt, to często okazuje się, że wyczarowanie atrakcyjnej aranżacji stanowi nie lada problem. I to bez względu na ilość dostępnej przestrzeni! Jak więc rozwiązać kwestię mebli do pokoju dziennego w przypadku małego salonu, a jak w przypadku większego pokoju dziennego? Nasz artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości! 

Meble do małego salonu: wielki problem? 

Mniej wolnego miejsca, to oczywiście spore wyzwanie. Takie mieszkanie wymaga bowiem znacznie bardziej kreatywnego podejścia i o wiele więcej planowania. Nie chcesz skończyć z ciasną, zagraconą przestrzenią, w której Twoi bliscy czuliby się zupełnie przytłoczeni, prawda? Nie od dziś wiadomo przecież, że to od naszego otoczenia w głównej mierze zależy nasz codzienny nastrój! 

Zanim więc zabierzesz się za wykonywanie jakichkolwiek ruchów, przygotuj plan działania. Odpowiednio wiele czasu poświęć na określenie potrzeb rodziny, a następnie przyjrzyj się dostępnym na rynku propozycjom. Pozwoli Ci to zapewnić bliskim odpowiedni komfort, a jednocześnie sprawi, że zestaw wypoczynkowy będzie prezentował się pięknie. 

Kanapa rozkładana Dalia

Kanapa rozkładana Dalia w tkaninie Velvetmat 04 (jasnoszary) - cena: 3070 zł

Zacznij zatem od określenia, jaką funkcję ma głównie pełnić Twój salon. Czy ma być miejscem spotkań dla wielu osób? Czy raczej stanie się sypialnią rodziców? A może Ty i Twoja druga połówka będziecie z niego pracowali zdalnie? Pomoże Ci to ustalić, jak użytkowane - i przez kogo - będą Twoje meble. 

Następnie zastanów się nad swoim ulubionym stylem wnętrzarskim. Pamiętaj, że niektóre kolekcje mebli lepiej pasują do mniejszych przestrzeni niż inne. I tak będzie np. z propozycjami utrzymanymi w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy loftowym.

W takich wystrojach dominują bowiem lekkie wizualnie konstrukcje oraz jasne, neutralne kolory, które pozwalają na wyczarowanie przestronnych i nieprzytłaczających wnętrz. Kunsztowne zdobienia, barokowe formy czy ciemne i krzykliwe barwy lepiej zarezerwować na inną okazję. 

Komplet wypoczynkowy Lazaro

Jakie meble do salonu o małym metrażu? 

Mały pokój bez wątpienia pokocha wielofunkcyjne meble, które umożliwiają zaspokojenie kilku różnych potrzeb. Przykładem takich propozycji są nowoczesne meble tapicerowane wyposażone w funkcje spania. Specjalne konstrukcje pozwalają na szybkie i sprawne przemienienie kanapy czy narożnika w komfortowe posłanie, na którym porządnie zrelaksujesz się w nocy. Dzięki temu w każdej chwili możesz zamienić pokój dzienny w wygodną sypialnię.