&noscript=1 />

Minimalizm w mieszkaniu silnym trendem wnętrzarskim.

Minimalizm w mieszkaniu silnym trendem wnętrzarskim.

Minimalizm jest zarówno podziwianym ruchem artystycznym, jak i reakcją na społeczeństwo konsumpcyjne. Dobrowolnie decydujemy na otaczanie się mniejszą ilością rzeczy, wolimy kupić rzecz bardziej długotrwała aby cieszyć się nią na lata i żyć w zgodzie z popularnym nurtem zero waste. Nasze zakupy są przemyślane i decyzja jest podejmowana z dużą świadomością. Narożniki i inne meble wypoczynkowe często kupujemy tak aby były uniwersalne i pasowały do każdego wnętrza.  Jak wprowadzić minimalizm do swoich wnętrz?

 

Wybierz jasne kolory narożnika

Minimalizm można również doskonale zastosować przy urządzaniu mieszkania.  Główną rolę odgrywają czyste linie, które nie zakłócają przestrzeni. Sofa w prostym, eleganckim kształcie będzie modna na lata a narożnika o prostej eleganckiej linii idealnie wpisze się we wnętrze, zarówno klasyczne jaki i nowoczesne. Wybierz subtelne kolory bez wzorów, aby podkreślić prostotę umeblowania.  Preferowane są jasne kolory, delikatne odcienie bieli, kremu lub brązu, dlatego przestrzeń wydaje się większa i bardziej przestronna.  W minimalistycznym wnętrzu nie powinno pojawić się więcej niż dwa do trzech kolorów.

 

 

Funkcjonalny design kanapy

Nowoczesny design współgra również z funkcjonalnością.  Sofy i narożniki to nie tylko czyste linie, ale również posiadanie wielu funkcjonalności.  Odpowiednio dobrane i połączone elementy tworzą harmonijną całość i emanują spokojem oraz wyciszeniem. Dodatkowy pojemnik w narożnikach pozwoli schować zapasowe koce czy poduszki lub po prostu rzeczy, które używamy okazjonalnie, co wpływa na oczyszczenie otaczającej nas przestrzeni.  Najważniejsze jest przemyślenie ilości kupowanych mebli, których potrzebujesz. Możesz nadać swojemu wnętrzu indywidualny charakter dzięki oryginalnym elementom, takim jak designerskie łóżko, sofa czy stolik.