&noscript=1 />

Psychologia barw – jak używać w aranżacji wnętrz?

Psychologia barw – jak używać w aranżacji wnętrz?
Pufa Silva Pufa Silva

Pufa Silva

725.00 zł
Kanapa rozkładana Silva Kanapa rozkładana Silva

Kanapa rozkładana Silva

2959.00 zł

Barwy – czy mają znaczenie przy aranżacji wnętrz?

Wystrój wnętrz tworzy nastrój w pomieszczeniu, a jednym z integralnych elementów, które pomagają nadać im ton, jest kolor. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czujesz się bardziej zrelaksowany po spędzeniu czasu w neutralnej, jasnej przestrzeni? Lub naładowany energią po przebywaniu w kolorowym, tętniącym życiem pokoju? Prawdopodobnie w dużej mierze zależy to od psychologii, która ma niemały wpływ na projekty wnętrz, a co za tym idzie kolory mebli. Jest to teoria mówiąca o tym, w jaki sposób każdy kolor wpływa na nastrój, funkcje poznawcze, kreatywność i produktywność osoby. Psychologia kolorów jest często stosowana w brandingu i marketingu, ale to również potężne narzędzie potrzebny w przypadku projektowania wnętrz - wpływa na nastrój pomieszczenia bardziej niż jakikolwiek inny czynnik. Różne odcienie wywołują określone emocje, dlatego przy wyborze kolorów należy wziąć pod uwagę, jaką atmosferę chcesz stworzyć i jakie kolory pomogą Ci to osiągnąć.

Łóżko kontynentalne Aderito Psychologia koloru opiera się na naukowym wpływie różnych odcieni każdego koloru spektrum na ludzki mózg. W tym tekście omówimy efekty popularnych kolorów, abyś mógł podjąć świadomą decyzję podczas realizacji swoich projektowych pomysłów.

Większość ostentacyjnych kolorów dodaje energii i ożywia otoczenie. Przyczyniają się również do polotu i grawitacji w zależności od gęstości koloru, którego używasz. Pozostałe kolory są bardziej stonowane i działają uspokajająco na zmysły. Tworzą relaksujące środowisko, które sprawia, że ​​mieszkaniec czuje się bezpiecznie i komfortowo.

CZERWONY

Czerwony to najbardziej intensywny kolor, podnosi poziom energii w pomieszczeniu. Ambicja, działanie i siła woli to cechy, które przypisuje się temu kolorowi, dlatego czerwień jest świetną opcją do domowych biur i kreatywnych przestrzeni. W salonie czerwień zbliża ludzi i pobudza do rozmowy. W holu wejściowym robi silne pierwsze wrażenie. Czerwień łatwo i szybko przykuwa wzrok i może stać się mocnym akcentem kolorystycznym dla centralnych punktów w Twojej przestrzeni. Nasycone ciemne odcienie czerwieni nadają luksusowy i wyrafinowany klimat, pełen pasji i dramatu. Natomiast jaśniejsze odcienie zapewniają przytulną, ciepłą atmosferę.

Emocje związane z kolorem czerwonym to: radość, miłość, pasja, wrażliwość, energia, moc, wigor i siła.

Kanapa Dalia i jej czerwień doskonale będą prezentować się w pomieszczeniach i nadawać im ciepła oraz energii.

Sofa Dalia

ŻÓŁTY

Żółty oddaje ciepło światła słonecznego i wywołuje pozytywne nastawienie. Nic dziwnego, że żółty kojarzy się z radością, optymizmem i energią. Niezależnie od tego, czy jest to musztarda, cytryna czy baby yellow, odcień jest zawsze żywy. Żółty kojarzy się również z intelektem i dobrobytem, ​​ze względu na bliskie skojarzenia z kolorem złotym. Kolor automatycznie podnosi na duchu ludzi, sprawiając, że pokój wydaje się jasny i słoneczny.
Emocje związane z tym kolorem to: radość, szczęście, troska i serdeczność.

Nasz narożnik Armando jest dostępny w żółtych odcieniach i czeka, by dodać Twoim wnętrzom szczęścia i radości. Narożnik z pojemnikiem na pościel Armando doskonale odnajdzie się w dużych salonach.

Narożnik Armando

NIEBIESKI

Jeden z najsilniejszych odcieni w spektrum psychologii kolorów. Mówi się, że niebieski relaksuje umysł i spowalnia tętno, metabolizm, ciśnienie krwi i nadciśnienie. W szczególności wodne odcienie błękitu działają leczniczo na umysł. Niebieski jest jedynym kolorem, który ma szereg pozytywnych efektów i niewielki lub żaden negatywny wpływ na psychikę. Niebieskie światła są również przyjazne dla oczu, zmniejszając w ten sposób dyskomfort. To doskonała kolorystyka, która dobrze współbrzmi ze wszystkimi nowoczesnymi i współczesnymi trendami wnętrzarskimi.
Emocje związane z kolorem niebieskim to: spokój, kontrola, błogość, wiedza, inteligencja, moc, powaga.

Lanvin swoim niebieskim odcieniem wprowadzi przyjemne dla oka barwy i zrelaksuje Cię po trudnym dniu. Narożnik Lanvin to strzał w dziesiątkę, jeśli planujesz nowoczesny wystrój wnętrza.

Narożnik Lanvin

ZIELONY

Zieleń pasuje do niemal każdego pomieszczenia w domu. Jest też wyjątkowo pozytywnym odcieniem, ponieważ przynosi myśli o równowadze, wzroście i odbudowie. Od razu przywodzi na myśl świat przyrody i jest niesamowitym sposobem na wprowadzenie odświeżającego poczucia natury w pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli twój dom znajduje się w mieście z niewielką ilością otaczającej zieleni. Mówi się również, że rozluźnia mięśnie oczu. Jest to więc „najłatwiejszy” kolor do oglądania.
Emocje związane z kolorem zielonym to: harmonia, wzrost, pokój, bezpieczeństwo, świeżość, radość oraz uzdrowienie.

Kanapa Elise jest dostępna w kilku odcieniach zieleni. Z pewnością przyniesie trochę harmonii i spokoju do pomieszczenia, w którym  się znajdzie.

Kanapa Elise

RÓŻOWY

Różowy ma wpływ na emocje bliższe sercu, budzi uczucie komfortu. Odpowiednio użyty róż tworzy atmosferę miłości i przytulności. Możesz użyć różowych odcieni, aby wydobyć figlarność wzorów na ścianach. Uzupełnij kolor różowy naturalnymi odcieniami lub żywymi tonami czerwieni i bieli dla formy i funkcji. Różowy najlepiej sprawdza się w kolorze pokoju dla nastolatek lub w salonie, aby stworzyć tam atmosferę radości i błogości.
Emocje związane z kolorem różowym to: słodycz, ciepło, komfort, miłość, współczucie, a także opiekuńczość.

Kanapa Silva i jej subtelny, różowy kolor to coś dla wielbicieli uroczych i delikatnych mebli z nowoczesnymi akcentami.

Sofa Silva

BIAŁY

Biały symbolizuje uproszczone życie, oznacza czystość, niewinność i jasność. Możesz użyć bieli w dowolnej części. Biała kolorystyka jest świetna dla osób cierpiących na klaustrofobię. Zastosowanie bieli sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe i czystsze. Kolorystyka sprawdza się również w przypadku osób z lękiem i nadciśnieniem. Uspokajający efekt neutralnego koloru pomaga w kontrolowaniu tętna i ciśnienia krwi. Możesz połączyć biel z dowolnym innym kolorem, aby uzyskać żywy efekt.
Emocje związane z kolorem białym to: spokój, harmonia, otwartość, kreatywność, produktywność, funkcjonalność i elegancja.

Białe łóżko Bolero, bo elegancka biel jest zawsze w modzie.

Łóżko kontynentalne BoleroCZARNY

Kolor czarny tworzy bardzo mocny punkt skupienia jako akcent na jaśniejsze kolory ze względu na kontrast. Możesz go użyć, aby wydobyć ważne elementy ze swojej przestrzeni. Czerń oznacza prostotę i funkcjonalność. Kolor ten najlepiej sprawdza się w nowoczesnym wystroju wnętrz i architekturze. To kolor wszechczasów we wszystkich aspektach życia. Niezależnie od tego, czy nie wiesz, w co się ubrać lub jaki kolor mebli wybrać, neutralność czerni zapewnia niezawodną jakość i obiecuje eleganckie wyrafinowanie.
Emocje związane z kolorem czarnym to: funkcjonalność, prostota, elegancja, modernizm, wyrafinowanie, wydajność.

Czarne łóżko Asteria to idealny pomysł dla ceniących klasyczne kolory, ale i dla tych, którzy lubią poszaleć z dodatkami.

Łóżko Asteria

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci zrozumieć psychologię, która stoi za wyborem kolorów. Z niecierpliwością czekamy na wiadomość, jak sobie radzisz!