&noscript=1 />

Pufa jako funkcjonalny dodatek do salonu

Pufa jako funkcjonalny dodatek do salonu
Pufa Megis Pufa Megis

Pufa Megis

750.00 zł
Pufa Silla Pufa Silla

Pufa Silla

699.00 zł

Szukasz małego, wygodnego siedziska, które możesz łatwo przestawić w dowolny sposób? Wybierz pufę. Jeszcze lepiej - kup kilka puf, aby umieścić je w całym domu! Ten rodzaj mebli jest na tyle uniwersalny, że może służyć jako miękkie siedzisko, podnóżek, a nawet stolik. Jeśli więc interesuje Cię zakup super funkcjonalnego mebla, który sprawdzi się w prawie każdym pomieszczeniu, oto co musisz wiedzieć o pufach.

Czym jest pufa?

Pufa to miękkie, lekkie siedzisko podłogowe, które przypomina dużą okrągłą poduszkę. Może być także podobna do podnóżka, ponieważ jest mała i ma kilka zastosowań. Jednak różnica polega na tym, że podnóżki są zazwyczaj mniejsze niż pufy i nie mają nóg ani opcji przechowywania. W przypadku puf często zdarza się, że wyposaża się je w specjalnie ukryte pojemniki.

W większości przypadków pufy są używane jako dodatkowe miejsca do siedzenia, więc można bez problemu ustawić kilka puf wokół stolika kawowego w salonie. Zajmują one mniej miejsca niż klasyczne fotele i łatwo także dopasować ich wysokość względem stolika. Zdarzają się też tacy, którzy używają puf jako miejsca, na którym mogą oprzeć stopy, gdy siedzą na kanapie, podczas gdy inni używają ich jako małych stolików. Oczywiście możesz używać swojej pufy na wszystkie te sposoby, dzięki czemu jednego dnia może pełnić funkcję siedzenia, a następnego stołu. Wybór zależy oczywiście do Ciebie!

Pufy ELTAP

Pufy to bardzo praktyczne elementy wystroju. Dzieje się tak głównie dlatego, że:

  1. Są wszechstronne
  2. Pasują do każdego pomieszczenia
  3. Mogą wtapiać się, wyróżniać i uzupełniać Twój projekt.

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem pufy do domu, ale nie byłeś do końca pewien, co możesz z nią zrobić? Jeśli tak, przyjrzyjmy się nieco głębiej, dlaczego są tak przydatne w projekcie.

Uniwersalność puf

Pufy to uniwersalne dodatki, które bez trudu łączą meble w pomieszczeniu. Pufy są wyjątkowe, ponieważ ich wykonanie jest solidne, a jednocześnie miękkie i komfortowe, dzięki czemu można ich używać na wiele różnych sposobów. Pufy mogą pełnić funkcję krzesła, podnóżka czy dodatkowego blatu w zależności od tego, gdzie się znajdują.

Kolejną wyjątkową cechą jest to, że są one zazwyczaj połączone z innymi częściami kompletu wypoczynkowego. Pufy nie mają zastąpić innego mebla, jak czasami robią to otomany. Zostały zaprojektowane jako dodatek, które można łączyć z różnymi przedmiotami w Twojej przestrzeni, dzięki czemu nie usuwają istniejących mebli, ale je uzupełniają.

Pufy ELTAP

Jak wybrać odpowiednią pufę do domu?

Ze względu na swoją wszechstronność nie dziwi fakt, że pufy mają różne kształty, style i rozmiary. Powinieneś wybrać jedną lub więcej funkcji, których szukasz w tym meblu. Na przykład, jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca przed telewizorem, możesz wybrać większą, miękką pufę, która pozwoli Ci z wygodnie odpocząć, gdy tylko usiądziesz. Jeśli myślisz, że zaczniesz używać jej jako dodatkowego stolika - będziesz potrzebować twardszej pufy, która jest wystarczająco stabilna, aby utrzymać przedmioty na swojej powierzchni.

Teraz, gdy już wiesz, jak twarda lub miękka powinna być Twoja pufa, nadszedł czas, aby wybrać kolor i materiał. Zastanów się, w którym pomieszczeniu pufa będzie najczęściej używana i wybierz odcień oraz wzór pasujący do reszty wystroju. Wybierając materiał na pufę, weź pod uwagę styl pomieszczenia. Jeśli planujesz umieścić pufę w salonie, który nie jest bardzo eksploatowany na co dzień, prawdopodobnie możesz wybrać materiał, który Ci się najbardziej podoba. Jeśli jednak wiesz, że pufa będzie regularnie używana przez dzieci albo zwierzęta, to może lepiej wybrać materiał łatwy do czyszczenia lub posiadający właściwości hydrofobowe (czyli tzw. tkaniny wodoodporne).

Różne kształty i rozmiary

Mimo że pufy są stosunkowo małe, mogą komplikować projekt, jeśli nie zostaną odpowiednio dopasowane. Ponieważ pufy są akcesorium, jeszcze ważniejsze jest, aby dosłownie wpasowały się w dotychczasowy wystrój wnętrza. Jeśli Twoja pufa jest zbyt duża w stosunku do obszaru, w którym ma się znaleźć, może wyglądać niezgrabnie i nienaturalnie, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, jak powinien się prezentować taki dodatek.  

Aby znaleźć odpowiedni kształt i rozmiar dla swojej pufy, spójrz na przestrzeń z różnych obszarów. Zwróć także uwagę na kąty pomieszczenia – może będą dobrą opcją dla pufy lub nawet kilku puf.

Komplet mebli wypoczynkowych Megis

Pufy mogą się wtapiać lub wyróżniać

Pufy mają nie tylko wszechstronne zastosowanie. Są również wielopłaszczyznowe w ich rzeczywistej konstrukcji. Niezależnie od tego, jaki masz styl, istnieją pufy, które są zaprojektowane tak, aby idealnie do niego pasowały. Jeśli potrzebujesz pufy nowoczesnej, możesz znaleźć to w różnych splotach i kolorach. Jeśli bardziej interesujesz się surowcami, są one ze skóry, zamszu, weluru, plecionek i innych. Pufy mają także różnorodne kolory tkanin, dzięki czemu mogą wtopić się w Twoją kolorystykę lub stanowić prawdziwy akcent i dodać odrobinę koloru do przestrzeni.

Pufy są wspaniałym i wyjątkowym dodatkiem, który może połączyć pokój i projekt. Kiedy nadejdzie czas, abyś znalazł pufę odpowiednią dla Twojego domu, upewnij się, że znajdziesz najlepszy kształt, rozmiar i kolor, aby uzupełnić swój projekt i połączyć wszystko w całość.