1000 wariantów produktów dostępnych z dostawą od 72 godzinDo 30 dni na zwrotZapisz się do newslettera i zyskaj 50 zł rabatu

Strona głównaBlogTkaniny ecofriendly. Zróbmy coś dobrego dla planety


Udostępnij artykuł

Tkaniny ecofriendly. Zróbmy coś dobrego dla planety

Data publikacji: 4 września 2023 roku

Czas czytania artykułu: 5 minut

Świadomość ekologiczna i troska o naszą planetę stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach. Nie od dziś wiadomo przecież, że nasze wybory i działania mają bezpośredni wpływ wpływ na stan środowiska naturalnego! Dlatego właśnie warto poszukać sposobów na to, by wprowadzić zmiany na lepsze. Jednym z obszarów, w którym możemy działać na rzecz ochrony środowiska, jest... wybór odpowiednich tkanin obiciowych do naszych mebli. Dzięki materiałom eco-friendly możemy bowiem zrobić coś dobrego dla planety, jednocześnie tworząc przytulne i stylowe wnętrza!

Czym są tkaniny obiciowe eco-friendly?

Tkaniny obiciowe ecofriendly, zwane również ekologicznymi, są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Dodatkowo ich produkcja została przemyślana tak, by wywierać minimalny wpływ na naszą planetę. Oznacza to, że nie są używane szkodliwe chemikalia ani komponenty, które przyczyniają się do degradacji środowiska.

W ofercie ELTAP znajdziesz tkaninę Royal, czyli materiał boucle wykonany z przetworzonych butelek PET

Jakie są zalety tkanin obiciowych eco-friendly?

Zalety tkanin obiciowych eco-friendly są liczne i związane głównie z ich pozytywnym wpływem na środowisko oraz zdrowie użytkowników. Oto niektóre z mocnych stron takich materiałów:

  • Redukcja emisji CO2. Tkaniny ekologiczne są produkowane w sposób bardziej energooszczędny i z mniejszym użyciem zasobów naturalnych, co przekłada się na mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery, ograniczając nasz ślad węglowy.

  • Odpowiedzialne zarządzanie zasobami. Produkcja tkanin obiciowych eco-friendly często opiera się na recyklingu materiałów lub korzysta z organicznych surowców, co pomaga w zachowaniu zasobów naturalnych i ogranicza negatywny wpływ na przyrodę.

  • Brak szkodliwych substancji. Tkaniny ekologiczne nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

Tkanina Royal 05

  • Zdrowe wnętrza. Dzięki brakowi szkodliwych chemikaliów w tkaninach ekologicznych, nasze wnętrza stają się bardziej przyjazne dla zdrowia, ograniczając ryzyko alergii i innych problemów zdrowotnych.

  • Biodegradowalność. Wiele tkanin obiciowych eco-friendly jest biodegradowalnych, co oznacza, że po zakończeniu swojego cyklu życia mogą ulec naturalnemu rozkładowi, nie zanieczyszczając środowiska.

  • Trwałość i jakość. Tkaniny ekologiczne są często wyprodukowane z myślą o trwałości i wytrzymałości, więc pokryte nimi meble będą służyć przez dłuższy czas, co z kolei zmniejsza generację odpadów.

Tkanina Royal występuje w wielu eleganckich wariantach kolorystycznych

Jak wybrać odpowiednie tkaniny obiciowe eco-friendly?

Wybór odpowiednich tkanin obiciowych eco-friendly może być kluczowy dla osiągnięcia bardziej ekologicznego i zrównoważonego wystroju wnętrz. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru:

  • Recykling i ponowne wykorzystanie. Wybieraj tkaniny wykonane z recyklingu lub z surowców, które są łatwo odnawialne. Dzięki temu wspierasz proces przemysłowy, który redukuje ilość odpadów.

Tkanina Royal 01 to jeden z naszych najpopularniejszych materiałów

  • Utrzymywanie jakości. Wybierz tkaniny o wysokiej jakości, które będą trwałe i odporne na zużycie. Unikaj jednorazowych, tandetnych materiałów, które będą wymagały częstej wymiany.

  • Lokalne źródła. Wybierając meble od polskich producentów, ograniczasz emisję CO2 związana z transportem, jednocześnie wspierając lokalną gospodarkę.

Modne propozycje od ELTAP

Zobacz, jakie meble przygotowaliśmy dla Ciebie w tkaninie Royal:

Podsumowanie

Dokonując rozważnego wyboru tkanin, możemy zrobić wiele dobrego dla planety. Dzięki podejmowanym przez nas małym krokom w kierunku bardziej ekologicznego podejścia do wystroju wnętrz, przyczyniamy się do ochrony środowiska, redukcji emisji CO2 i ograniczenia zużycia zasobów naturalnych. Dbając o naszą planetę, tworzymy lepszą przyszłość dla nas samych i kolejnych pokoleń.

Pamiętaj, że ekologia i styl nie muszą wykluczać się nawzajem, a tkaniny obiciowe eco-friendly mogą być piękne, wytrzymałe i funkcjonalne, jednocześnie służąc jako nasz wkład w ochronę naszej ukochanej planety.