&noscript=1 />

Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli “pet friendly” - co to takiego?

Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli “pet friendly” - co to takiego?

Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli “pet friendly”

Zwierzęta są częścią rodziny i nie lubią opuszczać swoich właścicieli nawet na krok. Dlatego, jeśli pozwalasz swojemu psu lub kotu spędzać czas na meblach tapicerowanych, mogą poważnie uszkodzić tkaninę. Kiedy Twój uroczy zwierzak kocha Twoją kanapę tak samo jak Ty, utrzymywanie mebli w czystości i dobrej kondycji może wydawać się niemożliwe, ale tak nie jest. Wszystko zależy od tkaniny, którą wybierzesz — jasne, niektóre nie będą miały szans w starciu z pazurami kota, ale inne nie pokażą tak łatwo zadrapań.

Sierść zwierząt domowych, pazury, zęby, ślinotok i wypadki mogą spowodować poplamienie, porysowanie i zużycie mebli. Chociaż jedynym sposobem, aby całkowicie zabezpieczyć meble przed zwierzętami, jest trzymanie ich z dala od nich, niektóre tkaniny obiciowe wytrzymują starcie ze zwierzakiem lepiej niż inne. Najlepsze i przyjazne dla zwierząt tkaniny są trwałe, odporne na plamy i łatwe w utrzymaniu czystości (przede wszystkim trzeba skupić się na usuwaniu sierści). Ogólnie rzecz biorąc, właściciele zwierząt powinni unikać zbyt luźno lub grubo tkanych materiałów, które mogą łatwo zostać zaczepione przez pazury. Tkaniny te mają również tendencję do zatrzymywania większej ilości sierści zwierząt domowych, co utrudnia usuwanie alergenów. Należy również unikać delikatnych materiałów, takich jak len lub jedwab, które przy dalszym użytkowaniu będą cienkie lub zmechacone.

Tkaniny przyjazne zwierzętom – pet friendly

W ELTAP kochamy zwierzęta, które są przecież częścią rodziny i przynoszą nam dużo radości. Niestety, zwierzaki i meble tapicerowane nie zawsze idą w parze. Dlatego wprowadziliśmy gamę tkanin Pet Friendly, które pomagają zminimalizować wpływ Twojego zwierzaka na meble wypoczynkowe. 

Na blogu omówimy  właściwości tkanin „pet friendly”, które są ostatnio coraz bardziej popularnym wyborem wśród miłośników zwierząt.

Co to znaczy, że tkanina jest przyjazna zwierzętom? 

Tkaniny „pet friendly” oznaczone w kolekcjach ELTAP znaczkiem „dla zwierząt” wykazują zwiększoną odporność na zabrudzenia i przyswajanie sierści. Przyjazne dla zwierząt tkaniny mają drobny splot i gładką powierzchnię, dzięki czemu sierść zwierząt nie przykleja się do materiału i jest łatwa do usunięcia rolką lub wilgotną szmatką albo odkurzaczem. Tkaniny odporne na plamy i płyny są koniecznością, jeśli chodzi o sofę, na której wyleguje się zwierzak. Wiemy, co spacer w deszczu może zrobić z łapami pupila i jak często zdarzają się różne wypadki (czy ktoś może wdrapać się na Twoje ramię podczas picia wina?).

Tkaniny - Savoi i Nube

Tkaniny „pet friendly”  mają strukturę ułatwiającą czyszczenie i zapobiegającą wbijaniu się pazurów, a dodatkowo posiadają powłokę, która skutecznie ogranicza przenikanie wirusów, bakterii i roztoczy, które mogą być przenoszone przez Twojego futrzanego przyjaciela. Tkaniny nie są niezniszczalne, ale pomogą przedłużyć żywotność sofy, pufa czy narożnika

Tkaniny przyjazne dla zwierząt mają specjalny splot, który utrudnia wbijanie się sierści między poszczególnymi włóknami. Twój pupil traci dużo sierści? W takim razie jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Raz na zawsze zapomnisz o żmudnym wyciąganiu dużych kulek sierści Twojego zwierzaka z zestawu wypoczynkowego.

Prosta konserwacja

Struktura naszych tkanin „dla zwierząt” jest antystatyczna i zapobiega przywieraniu sierści. Powierzchnia ułatwia usuwanie sierści zwierząt, która dostanie się na sofę.

 Narożnik Silla i Neviro

Narożniki Silla i Bretan są dostępne w tkaninach Savoi i Nube, które mają cechy przyjazne zwierzętom: są łatwe w czyszczeniu nie wchłaniają od razu płynów.

Łatwe czyszczenie

Jeśli Twój zwierzak uwielbia błotniste kałuże lub ma skłonność do biegania w czasie deszczu, wiesz, jak wielkim bólem może być sprzątanie. Technologia „easy clean” zastosowana w tkaninach oznacza, że plamy z gospodarstwa domowego można łatwo usunąć, więc to świetne rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt.  

Wygląd i styl tkanin od ELTAP 

Zauważmy również, że materiały „pet friendly” wcale nie są stworzone wyłącznie z myślą o zwierzętach. Najważniejszy jest przecież komfort oraz zadowolenie użytkowników mebla. Meble tapicerowane przyjazne domowym pupilom w niczym nie odbiegają pod względem wyglądu i stylu od klasycznych rozwiązań. Wcale nie musisz zapominać o swoich upodobaniach, w momencie, gdy stawiasz na tkaniny przyjazne posiadaniu zwierząt. To wszystko można połączyć i uzyskać wymarzony efekt. 

Przyjazna dla zwierząt tkanina SAVOI od ELTAP 

Tkanina SAVOI z kolekcji ELTAP jest naszym hitem wśród miłośników czworonożnych przyjaciół. Posiada wykończenie oparte na nanocząsteczkach, których skład skutecznie blokuje wnikanie zabrudzeń oraz ułatwia ściąganie pozostawionej przez zwierzęta sierści. Ponadto wykorzystana w niej technologia „easy clean” pomaga usunąć jedynie wodą lub wodą z dodatkiem mydła różnego rodzaju plamy, nawet te z błota, ketchupu czy długopisu. Wystarczy, że usuniesz zabrudzenie za pomocą łyżeczki (w wypadku większych ilości, np. ketchup), następnie zwilżysz plamę wodą lub wodą z mydłem i odsączysz papierowym ręcznikiem. Później pozostaw tkaninę do wyschnięcia. I gotowe!

Tkanina Savoi od ELTAP

Nasza nowa gama tkanin przyjaznych dla zwierząt oznacza, że nie musisz iść na kompromis w kwestii stylu, jeśli dzielisz sofę z czworonożnym przyjacielem. Popularna tkanina SAVOI przyjazna dla zwierząt jest dostępna w 9 wyrafinowanych odcieniach, które są miłe w dotyku, ale też wytrzymałe i trwałe.