1000 wariantów produktów dostępnych z dostawą w 72 godzinyDo 30 dni na zwrotZapisz się do newslettera i zyskaj 50 zł rabatu

Strona głównaPoradyPoradnik eksperckiDomowe sposoby na czyszczenie narożnika. Jak wyczyścić narożnik?


Udostępnij artykuł

Domowe sposoby na czyszczenie narożnika. Jak wyczyścić narożnik?

Data publikacji: 28 sierpnia 2023

Czas czytania artykułu: 5 minut

Jak wyczyścić narożnik? To pytanie prędzej czy później zadaje sobie każdy posiadacz tych pięknych mebli. W końcu ich codzienne używanie - nawet najbardziej ostrożne - wiąże się z powstawaniem najrozmaitszych zabrudzeń, plam czy zacieków. A jest to tym bardziej widoczne, im jaśniejsza jest tapicerka. Jak sobie z tym radzić? Można przeczytać nasz poradnik i skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów na czyszczenie narożnika!

Pamiętaj! Najpierw wykonaj próbę na niewidocznej części narożnika. Nie wszystkie środki nadają się do każdego rodzaju tkaniny. Jeśli masz wątpliwości - skorzystaj z usług specjalisty!


1. Odkurzanie

Zacznij od dokładnego odkurzenia narożnika, aby usunąć sierść, kurz, paprochy i drobne zanieczyszczenia. Szczególnie przydatna okaże się tutaj turboszczotka, która świetnie usunie włosy z powierzchni mebla, oraz końcówka szczelinowa pozwalająca dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Narożnik welurowy z funkcją spania Verso, tkanina Riviera 97 ciemnoszary/ Riviera 91, cena: 3 339 zł


Narożnik z funkcją spania Verso to świetny wybór dla osób, które mają mało czasu na sprzątanie. Jego gładka powierzchnia znacząco usprawnia bowiem proces czyszczenia, pozwalając Ci w kilka chwil pozbyć się niechcianego kurzu, okruchów oraz innych zanieczyszczeń!

2. Piana sodowa

Sodowa piana to świetny domowy środek czyszczący. Wymieszaj 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 1 łyżką płynnego mydła do naczyń i 1/2 szklanki ciepłej wody. Następnie delikatnie spień całość. Za pomocą gąbki lub miękkiej szczotki nałóż mieszankę na brudne miejsca narożnika, delikatnie pocierając okrężnymi ruchami. Na koniec przetrzyj powierzchnię czystą wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki piany. Pozostaw narożnik do wyschnięcia.

Nowoczesny narożnik rozkładany Evanell, tkanina Inari 96, cena: 5 499 zł


Tkanina Inari 96, którą obito narożnik z funkcją spania Evanell, jest wysoce odporna na ścieranie. Dzięki temu powinna znakomicie poradzić sobie podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

3. Ocet i woda

Rozcieńczony ocet może pomóc w usunięciu plam i odświeżeniu narożnika. Wymieszaj równą ilość octu jabłkowego (lub białego) z wodą w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj mieszanką brudne miejsca narożnika, a następnie delikatnie pocieraj mokre miejsce gąbką lub miękką szczotką. Po dokładnym wyczyszczeniu przetrzyj powierzchnię czystą wilgotną ściereczką.

Narożnik z pojemnikiem na pościel Eduardo, tkanina Kronos 19 zielony, cena: 5 369 zł


Zastosowanie delikatnej mieszaniny octu z wodą może skutecznie pomóc usunąć nieprzyjemne zapachy z tkaniny Kronos 19, którą obito narożnik z funkcją spania Eduardo. Pamiętaj jednak o tym, by najpierw sprawdzić działanie mikstury na niewidocznym fragmencie materiału!

4. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest dobrym środkiem do usuwania nieprzyjemnych zapachów z narożnika. Posyp powierzchnię mebla cienką warstwą sody oczyszczonej, pozostaw na kilka godzin lub na całą noc, a następnie odkurz. Soda oczyszczona pomoże również we wchłanianiu wilgoci i odświeżeniu materiału.

Narożnik rozkładany Lord, tkanina Monolith 29, cena: 3 539 zł


Gładkie siedzisko narożnika Lord obitego tkaniną Monolith 29 doskonale nadaje się do zastosowania sody oczyszczonej. W końcu rozsypany proszek bez problemu usuniesz z powierzchni mebla przy pomocy odpowiednio dobranej końcówki ssącej.

5. Parowanie

Jeśli masz dostęp do parownicy, możesz wykorzystać ją do czyszczenia narożnika. Parowanie pomoże w usunięciu brudu i odświeżeniu tapicerki. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i pamiętaj o przetestowaniu urządzenia na małym, niewidocznym obszarze, aby upewnić się, że nie spowoduje żadnych uszkodzeń.

Narożnik z funkcją spania Federico, tkanina Sawana 21 jasnoszary/ Sawana 05 szary, cena: 4 439 zł


Tkanina Sawana, użyta tutaj do obicia narożnika Federico, to propozycja o dużej wytrzymałości i odporności na działanie światła. Potencjalnie może zatem doskonale współpracować z domową parownicą, która będzie w stanie usunąć z niej zabrudzenia.

6. Czyścik do mebli

Jeśli nie wierzysz w domowe metody, możesz użyć specjalnego czyszczącego czyścika do mebli. Przed użyciem sprawdź instrukcje na opakowaniu i przetestuj preparat na mało widocznym obszarze, aby upewnić się, że nie uszkodzi koloru ani materiału.

Narożnik z funkcją spania Loreto, tkanina Grande 97 czarny, cena: 4 719 zł


Czyściki do mebli, czyli specjalne preparaty dostępne np. w sklepach internetowych, pomogą Ci usunąć z powierzchni mebli - takich jak narożnik z funkcją spania Loreto - pozostałości po gumie przyklejonej przez dzieci, kurz, tłuste zabrudzenia itp.

7. Profesjonalne czyszczenie

Jeśli narożnik jest bardzo brudny, posiada trudne do usunięcia plamy lub po prostu nie jesteś pewien swoich sił, to koniecznie rozważ skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej. Mają oni specjalistyczne środki i narzędzia, które mogą skutecznie oczyścić i odświeżyć narożnik bez ryzyka jego uszkodzenia.

Narożnik z funkcją spania Kairos, tkanina Arte 89A szary, cena: 4 429 zł


Podsumowanie

Pamiętaj, żeby przed przystąpieniem do czyszczenia narożnika zawsze przeczytać etykiety środków czyszczących i przetestować je na małym, niewidocznym obszarze, aby upewnić się, że nie spowodują one uszkodzeń lub przebarwień.