&noscript=1 />

Jak przygotować pokój dla matki z dzieckiem? Wyjaśniamy! 

Jak przygotować pokój dla matki z dzieckiem? Wyjaśniamy! 
Narożnik z funkcją spania Louis Narożnik z funkcją spania Louis

Narożnik z funkcją spania Louis

6279.00 zł

Czasami okoliczności sprawiają, że życie przestaje być takie idealne. Wtedy sytuacja wymaga od nas elastycznego podejścia i zdecydowania się na radykalne rozwiązania. Być może właśnie teraz szykujesz się na przyjęcie matki z dzieckiem, która straciła grunt pod nogami. Jak przygotować pokój na wizytę samotnej kobiety i jej pociechy? Dostarczymy Ci niezbędnych odpowiedzi na to pytanie! 

Samotna mama w Twoim domu - co musisz wiedzieć? 

Otworzenie domu przed samotną matką może okazać się nie lada wyzwaniem dla Twojej rodziny. W końcu istnieje spora szansa, że nowi lokatorzy będą mieli za sobą traumatyczne przeżycia, więc koniecznie będziesz musiał zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, odpowiedni poziom komfortu oraz prywatność. Dodatkowo w grę wchodzi również wiek dziecka. Czego innego powinno pojawić się w pokoju noworodka, a czego innego wymagać będzie nastolatek. 

Mimo to istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi możesz się kierować w czasie urządzania pokoju dla gości. Postarajmy zatem przyjrzeć się im wspólnie trochę bliżej. 

Łóżko tapicerowane Asteria

Warunki techniczne pokoju 

1. Lokalizacja 

Podczas użyczania matce z dzieckiem miejsca w mieszkaniu, szczególnie ważne jest uwzględnienie jego lokalizacji. Najlepiej bowiem wybrać osobny pokój zlokalizowany z dala od najintensywniej używanych miejsc w domu, czyli np. kuchni oraz salonu.

Takie rozwiązanie sprawi, że w pomieszczeniu będzie odpowiednio cicho. Dodatkowo warto zadbać o to, by pokój znalazł się możliwie blisko łazienki. Dzięki temu goście będą mogli zaspokoić swoje potrzeby bez uczucia skrępowania. 

Narożnik z funkcją spania Louis

2. Drzwi 

Ważnym elementem są również drzwi. Najlepiej sprawdzą się modele jednolite, pozbawione przeszkleń, przez które można by zajrzeć do środka. Jeśli nie dysponujesz takimi drzwiami, to nie martw się! Nie musisz od razu biec do sklepu po nowe - wystarczy, że szklane wstawki zaślepisz, np. specjalnymi naklejkami. Dobrze sprawdzi się również papier samoprzylepny, a nawet plakaty z ulubionego filmu nowej lokatorki. 

Pamiętaj także, że dla straumatyzowanej kobiety niezwykle istotna będzie możliwość zamknięcia drzwi od środka. Warto zatem wyposażyć je w zamek lub zasuwkę. Dzięki temu zapewnisz gościom poczucie prywatności oraz zadbasz o ich bezpieczeństwo. 

Narożnik z funkcją spania Escada

3. Wielkość i dostęp światła 

Istotną kwestią są wymiary pomieszczenia. Musi ono bowiem spełniać funkcję zarówno pokoju dziecięcego, jak i przestrzeni dla dorosłej kobiety. Warto zatem wybrać takie miejsce, w którym możliwe okaże się wydzielenie kącika dla dziecka oraz strefy dla mamy. Nie wolno zapominać również o tym, że w pomieszczeniu muszą zmieścić się dwa łóżka oraz komplet mebli do przechowywania. 

Pokój powinien być również wyposażony w przynajmniej jedno okno. Sztuczne światło nigdy nie zastąpi pozytywnych efektów, jakie daje człowiekowi kontakt ze słońcem. Nie pozbawiaj go więc pomieszkującej u Ciebie matki.