&noscript=1 />

Jak urządzić pokój dla alergika? Zadbaj o zdrowie dziecka! 

Jak urządzić pokój dla alergika? Zadbaj o zdrowie dziecka! 
Kanapa rozkładana Neva Kanapa rozkładana Neva

Kanapa rozkładana Neva

680.00 zł

Postępujące zanieczyszczenie środowiska oraz wszechobecny smog sprawiają, że coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Szczególnie dotyczy to najmłodszych z nas. I o ile przy alergiach pokarmowych wiemy, jak postępować z naszą pociechą, to już uczulenie na kurz i roztocza może sprawić, że poczujemy się naprawdę bezsilni. Na szczęście nie ma co się załamywać! Nasz poradnik przedstawi Ci kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym zatroszczysz się o zdrowie małego alergika. 

Remont pokoju - czy to niezbędne? 

Odpowiedź brzmi... to zależy. Dla osób wrażliwych na warunki środowiskowe i cierpiących na alergie znacznym problemem są wszelkiej maści otwory, zakamarki oraz szczeliny, w których zbierają się zanieczyszczenia oraz kurz.

Takie miejsca stanowią również doskonałą pożywkę dla roztoczy, czyli mikroskopijnych, niewidocznych gołym okiem pasożytów, które powodują problemy z naszym zdrowiem. Widzisz więc, że wyeliminowanie takich przestrzeni powinno przyczynić się do poprawy samopoczucia każdego alergika. 

Wersalka rozkładana Cayo

Wersalka rozkładana Cayo w tkaninach Soro 100 / Soro 93 / Soro 83 / Soro 76  - cena: 1135

Podobna rzecz tyczy się ścian. W pokoju osoby uczulonej nie zdadzą egzaminu wszelkie trójwymiarowe aplikacje, wypukłości oraz załamania. W końcu stanowią one dodatkową powierzchnię, która mogłaby pokryć się brudem. O wiele lepiej będzie więc postawić na jednolitą, jak najbardziej gładką ścianę, którą następnie pokryjemy specjalnymi farbami z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Jeśli zabierasz się za urządzanie pokoju dziecka skłonnego do brojenia, to wybierz farby nadające się do mycia. Przetrzesz je wtedy wilgotną szmatką, dzięki czemu szybko pozbędziesz się zabrudzeń z kredek, farby czy jedzenia.