&noscript=1 />

Tkanina Ecofriendly - ta i inne zalety baranka Royal 

Tkanina Ecofriendly - ta i inne zalety baranka Royal 
Narożnik z funkcją spania Gomsi Narożnik z funkcją spania Gomsi

Narożnik z funkcją spania Gomsi

3679.00 zł

Ach, gdyby tylko dało się dbać o środowisko i nie rezygnować przy tym z marzeń o pięknym wnętrzu. Czyż świat nie byłby wtedy znacznie piękniejszy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - coś takiego jest jak najbardziej możliwe! Wystarczy jedynie sięgnąć po tkaninę Royal, czyli ekoprzyjaznego baranka od ELTAP! Ten stylowy produkt łączy w sobie elegancki wygląd z wysoką trwałością, a przy tym pozytywnie wpływa na środowisko. Zapraszamy więc do lektury!

Co to jest tkanina boucle? 

Bukle to niezwykły materiał, który ponownie stał się popularny. Jego właściwa nazwa (bouclé) pochodzi z języka francuskiego, gdzie oznacza kędzierzawy, kręcony czy właśnie pętelkę, co wspaniale oddaje charakter tej modnej propozycji. Jej powierzchnię pokrywają bowiem rozmaitej wielkości pętelki, skręcone węzełki oraz luźne nitki - jedne napuszone i odstające, inne bardziej płaskie. Nic więc dziwnego, że na rodzinnym rynku tkanina ta nazywana bywa barankiem: przypomina bowiem puszystą owieczkę. 

Supełkowy splot, a także kędziorki i zgrubienia pokrywające bukle zapewniają jej nie tylko interesujący wygląd, ale również powodują, że jest ona wyjątkowo przyjemna w dotyku. Dzięki temu wspaniale zaprezentuje się na Twoich meblach, wydobywając z nich to, co najlepsze. 

Współczesne metody produkcji pozwalają nadać boucle praktycznie dowolny kolor, jednak wciąż najpopularniejszym wariantem pozostają propozycje jednolite. Szczególnie te utrzymane w jasnej, przypominającej naturalną, tonacji. 

Narożnik Gomsi w tkaninie boucle

Narożnik z funkcją spania Gomsi w cenie 4045 zł

Więcej na temat tej nietuzinkowej propozycji przeczytasz na naszym blogu: >KLIK<. 

Materiał boucle Royal 

Ze względu na rosnące zainteresowanie stylowymi barankami ELTAP przygotował dla Ciebie nowoczesną tkaninę - Royal. Materiał ten nie tylko zaspokoi oczekiwania wszystkich miłośników mięciutkich i przyjaznych dla użytkownika tkanin tapicerskich, ale również pochwalić się może szeregiem właściwości uprzyjemniających jego użytkowanie. Przyjrzyjmy się im zatem wspólnie! 

 

Karta techniczna Royal

Tkanina przyjazna dla środowiska 

Jedna butelka może się rozkładać nawet 500 lat, co ma katastrofalny wpływ na środowisko. A czy wiedziałeś o tym, że statystyczny Polak pozbywa się rocznie ponad stu plastikowych butelek? W ELTAP doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, przez co codziennie staramy się odnaleźć sposób na walkę z tym problemem. Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań jest stylowa tkanina Royal, czyli materiał wykonany z przetworzonych butelek PET

Kolekcja Royal, zwana również ekologicznymi tkaninami, przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów trafiających na wysypisko. Używane do jej produkcji butelki są najpierw zbierane, starannie myte oraz pozbawione etykiet, a następnie poddawane sortowaniu. Teraz można je zmielić i wysuszyć, by później stworzyć z nich granulat, który należy przetopić.  

Z tak powstałego materiału wytwarza się przędzę, a z niej powstają w końcu prawdziwe cuda! No bo czy widziałeś oferowaną przez nas tkaninę? Jej miękka powierzchnia oraz niezwykła faktura zadowolą nawet najbardziej wybrednych użytkowników! Dzięki temu zadbasz o elegancki wygląd swoich mebli, a przy tym dokładasz się do utrzymania naszej planety w dobrym stanie. Nawet bawełna organiczna nie ma aż tylu zalet ;) 

Narożnik rozkładany Gomsi w tkaninie

Tkanina trudnopalna 

Obecność materiałów trudnopalnych znacząco poprawia bezpieczeństwo Twojej rodziny w czasie pożaru. W końcu badania udowodniły, że źle dobrane tkaniny stanowią jeden z powodów znaczącego rozprzestrzeniania się ognia w czasie pożarów w mieszkaniu. 

Tkaniny trudnopalne poddane zostały więc działaniu promieniowania cieplnego lub ognia tak, by upewnić się, że po zabraniu źródła ciepła nie będą stanowić dalszego zagrożenia. Wszystko to dlatego, że w kontakcie z wysoką temperaturą ulegają stopieniu. Dodatkowo nie wytwarzają palnych gazów, które mogłyby przyczynić się do zaprószenia kolejnych źródeł pożaru. Brak toksycznych oparów umożliwia również szybką ucieczkę w początkowej fazie katastrofy czy ułatwia działanie strażakom. 

Poznaj tkaninę Royal z bliska

Wysoka trwałość 

Tkanina Royal wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Osiągnęła bowiem 4-5 punktów odporności na tarcie (zarówno mokre, jak i suche) oraz 4 punkty niepodatności na pilling oraz mechacenie w pięciostopniowej skali. Oznacza to, że plasuje się w ścisłej czołówce najbardziej trwałych materiałów. Nic więc dziwnego, że wyśmienicie poradzi sobie w codziennych sytuacjach! Z powodzeniem wykorzystasz ją zatem w roli tapicerki na bardziej reprezentacyjnych meblach, które Twoja rodzina oraz znajomi częściej użytkują.  

Pamiętaj jednak, że pilling to naturalne zjawisko, którego nie da się w pełni wyeliminować. Nie oznacza to oczywiście, że eksperci z ELTAP nie będą się starać ;) 

Atrakcyjnie prezentujący się komplet wypoczynkowy w salonie? Fotel pozwalający na codzienny relaks w gabinecie? Tkanina Royal sprawi, że utrzymają one nienaganną prezencję przez zaskakująco długi czas. I to bez konieczności poddawania ich skomplikowanym zabiegom pielęgnacyjnym.